Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem HÜDA PAR'dan taziye ziyareti

HÜDA PAR'dan taziye ziyareti

HÜDA PAR'dan bir heyet, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Şanlıurfa HÜDA PAR Haliliye İlçe Başkanı Basri Demir'in oğlunun taziyesine katıldı.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2015 Salı 14:24
HÜDA PAR'dan taziye ziyareti

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcılarından Hüseyin Yılmaz ile Vedat Turgut, HÜDA PAR Genel Sekreteri Mehmet Yavuz, Diyarbakır İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu, Şanlıurfa İl Başkanı Lokman Yalçın, İTTİHAT üyesi Molla Beşir Şimşek’ten oluşan kalabalık bir heyet, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden HÜDA PAR Haliliye İlçe Başkanı Basri Demir’in oğlu Furkan Demir’in taziyesine katıldı.

Beyninde tümör olduğu saptanan ve yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybeden Furkan Demir’in taziyesine katılan heyeti, İlçe Başkanı Basri Demir ve Peygamber Sevdalıları Platformu İl Koordinatörü İbrahim Halil Göven karşıladı.

Burada ölüm ve ötesi hakkında kısa bir konuşma yapan İTTİHAT Üyesi Molla Beşir Şimşek, “Ölümün nerede, ne zaman, kimimize geleceğini hiçbirimiz bilemiyoruz. Allah bize ‘Her nefis ölümü tadacaktır’ buyuyor, ama hangi şartlarda tadacağımız belli değildir. Biz bu dünyaya bir hikmetle gelmişiz bizim bir vazifemiz, bir görevimiz vardır. O da Rabbimize kulluktur. Allah ömrü bunun için vermiştir. Bu dünyada nimet adına her ne vermişse bu asli görevimizi yerine getirelim diye vermiştir.” dedi.

Daha sonra heyet adına bir konuşma yapan HÜDA PAR Genel Sekteri ve Parti Sözcüsü Mehmet Yavuz, ölümün soğuk ve acı olduğunu, bireylerin bu durumda teselli olması noktasında imanın büyük bir nimet olduğunu ifade etti. Yavuz, “İmanı yüklenmiş bireyin, bir ferdin aslında soğuk bir yüzü de olsa ölümün de doğum gibi karşılanması gerektiğini ve sürekli görüşmenin verdiği ülfet peyda etmesi meselesini bir grupla hüzne sebebiyet vermesi, ebedi hayatı itibariyle baki olarak geride bıraktığı eserlere bakarak teselli olabilir.” şeklinde konuştu. (Ramazan Casuk-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com