Advert
Advert
Advert

Harran üniversitesi rektörlük seçiminde heyecan dorukta

Harran Üniversitesinde ki Rektörlük seçimleri , yaklaşan Milletvekili seçimlerinin önüne geçti.

Harran üniversitesi rektörlük seçiminde heyecan dorukta
Harran üniversitesi rektörlük seçiminde heyecan dorukta

Harran Üniversitesinde Rektörlük seçimi heyecanı başladı. Şanlıurfa Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İ.Halil Mutlu'nun Ak Partiden Milletvekili aday adayı olmasının ardından Üniversitede kimin Rektör olacağı merak edilmeye başlandı.

Rektör Mutlu'nun siyasete girmesi ve istifa etmesi üzerine geçici olarak Rektör yardımcısı Prof.Dr. Ercan Yeni YÖK tarafından atandı. Haziran 2015'te yapılması planlanan Harran Üniversitesi seçimleri erkene alınıyor. 7 Haziran'da yapılacak olan Milletvekili seçimleri nedeniyle YÖK , istifa edip siyasete atılan 5 Üniversitenin seçimlerini önümüzdeki ay yapmaya karar verdi. Dört Üniversitenin seçim takvimi netleşti. YÖK'ün seçimleri erkene alacak olmasının ardından Rektör adayı isimlerde seçim çalışmalarına başladılar.

Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Prof.Dr. Ali Seyrek, Prof.Dr. Bekir Erol Ak, Veteriner Fakültesi Öğretim üyesi Prof.Dr. Mehmet İriadam, Prof.Dr. Gürbüz Aksoy, Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim üyesi Prof.Dr. Abdullah Ekinci, İktisat Fakültesi dekanı Prof.Dr. Abuzer Pınar, ve Mühendislik Fakültesi Öğretim üyesi Ramazan Taşaltun Rektör adaylığını açıkladılar. Yaklaşık 420 Öğretim üyesinin Oy kullanacağı Harran üniversitesinde ki Rektörlük seçimlerinde en çok Oy'a sahip olan TIP ve Ziraat Fakültesi belirleyici rol alacaktır.

Rektör adayı olan isimler önümüzde ki ay yapılması kesinleşen Rektörlük seçimleri için kulis faaliyetlerine başlarken, özellikle proje vaad eden adaylar dikkat çekiyor.

öte yandan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ercan Yeni ise seçim takvinin YÖK tarafından erkene alındığını, ancak seçim günün belli olmadığını söyledi.

Kaynak; Urfastar

Prof.Dr. Mehmet İriadam Prof.Dr. Gürbüz Aksoy Prof.Dr. Ali Seyrek Prof.Dr. Bekir Erol Ak Prof.Dr. Abdullah Ekinci Prof.Dr. Abuzer Pınar Ramazan Taşaltun Harran Üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Karakelle     2015-03-04 Büyük ali cengiz oyunları oynanmaktadır. Paralel yapı, Rahat kullanabilecekleri bir adamı seçtirmek için çırpınıp duruyor. Özellikle Ercan yeni üzerinde duruyorlar.Ama sağ gösterip sol vurmayı çok iyi beceren bu grup, İriadam' ı da destekleye bilirler. Bunun için karşı tarafta olanları parçalamaya çalışıyorlar ve bu işi çok güzel yapıyorlar. Ya da dışardan bir eleman bile getirtebilirler. Gelen adayın gezip dolaşmaya,kendini tanıtmya ihtiyacı olmayacak. Çünkü bunların Oyları PAKET halindedir. Üniversiteye, Şanlıurfaya herkim faydalı olacak ve hayırlı hizmetlere ön ayak olacaksa, Cenab-ı ALLAH ona rektörlüğü nasib eylesin. "Benden olana Tüm kapılar açık, Benden olamayana kapalı" diyen zihniyetlerden çok zarar görüyoruz. "Hak eden, layık olan ama fikri ne olursa olsun" düşüncesi üniversiteyi ve genel olarak Türkiyeyi kalkındırır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son Dakika! Şanlıurfa'da çok sayıda araç kundaklandı.
Son Dakika! Şanlıurfa'da çok sayıda araç kundaklandı.
Taşeron'nun kadroya geçmesi nasıl olacak? işte son hali
Taşeron'nun kadroya geçmesi nasıl olacak? işte son hali