Advert
Advert
Advert

"Güzel fikirler üreten insanlar lazım"

Bingöl Merkez Güzel Sanatlar Lisesi'ni ziyaret eden Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, "Bize, güzel düşünen, güzel kalem tutan, güzel fikirler üreten insanlar lazım." dedi.

Merkez Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerini ziyarette bulunan Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, burada yaptığı konuşmada,  “Bize, güzel düşünen, güzel kalem tutan, güzel fikirler üreten insanlar lazım.” dedi.

Bingöl Atatürk Lisesi ile aynı binayı paylaşan Güzel Sanatlar Lisesi için bir bina yapamadıklarını ve bunun bir eksiklik olduğunu anlatan Sarı, “Özellikle bizim de bir eksikliğimiz var, Bingöl’de devasa okullar yaptık, ama Güzel Sanatlar Lisemizi yapamadık. 2016 yılındaki önceliğimiz Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi olacaktır. Bu iki okulun bağımsız bir binaya gitmesini önemsiyoruz. Bize, güzel düşünen, güzel kalem tutan, güzel fikirler üreten insanlar lazım. İnsanların bütün gözü Fen lisesinde. Fen lisesi de gerekli ama bana göre burası oradan daha kıymetlidir. Bize sanat ruhuna sahip insanlar lazım. Sanatlı insan merhametlidir, sanat insanı sevgi insanıdır, sanatçı insanda eziyet yoktur. Çünkü estetik düşünür, güzel düşünür, her şeye güzel bakar. Güzel şeyler yapıyorsunuz, sanatsal anlamda ilimizin adını duyurdunuz.” ifadelerini kullandı.

Güzel Sanatlar Lisesinin geçen yıl güzel bir başarı elde ettiğini, Bingöl’ün adını duyurduğunu kaydeden Sarı, “Geçen yılda güzel başarılar elde ettiniz. Bu anlamda sizleri önemsiyoruz. Siz buraya yetenek sınavıyla yerleşiyorsunuz. Öğrenci sayısı en az olan okul Güzel Sanatlar Lisesidir. Birçok okulun kontenjanı artarken, sizin okulun kontenjanına dokunmadık. Bu nedenle buranın kıymetini bilin. Size yeni bir mekan yapmak için, kendi okul binanıza kavuşmanız için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. İlk işimiz seneye okul yapmak olacak, bu bizim eksikliğimiz ve size sözümüz olsun.” dedi.  

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle