Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Görme engelli vatandaşlara cihaz dağıtımı devam ediyor

Görme engelli vatandaşlara cihaz dağıtımı devam ediyor

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından görme engelli vatandaşlara gören göz cihaz dağıtımı devam ediyor.

Giriş Tarihi: 15 Ağustos 2014 Cuma 16:06
Görme engelli vatandaşlara cihaz dağıtımı devam ediyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Haberleşme Genel Müdürlüğü'nce yürütülen Gören Göz Projesi 2014 yılı kapsamında Adıyaman, Antalya, Artvin, Aydın, Bingöl, Bursa, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Gaziantep, Gümüşhane, Iğdır, Kahramanmaraş, Karaman, Konya, Mardin, Şanlıurfa ve Yozgat olmak üzere toplam 19 ilde 5000 adet Gören Göz cihazı dağıtılmaya devam ediyor.
Bu kapsamda Şanlıurfa’da 3.etap gören göz cihaz dağıtımı devam ediyor. Şuana kadar 192 görme engelliye verilen cihazlarla birlikte bu sayı bugün itibarı ile 259’a çıkacak.
Konu ile ilgili açıklama yapan Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Hasan Bilici,” 6 Hazirandan beri bugüne kadar gören göz cihaz dağıtımı devam etmektedir. Bugün itibarı ile 2. toplum dağıtım etkinliğimizi tertip etmiş bulunmaktayız. Bu çerçevede 259 gören göz cihaz dağıtımı gerçekleştirildi. Toplamda kentte 340 cihaz dağıtılacak. Yaşamları boyunca pek çok engelli vatandaşımız bu cihazlarla birlikte yaşamak zorunda. Görme engellilerimize daha engelsiz bir yaşam yolunda katkı sağlamasını temenni eder, hayırlı olmasını dilerim” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com