Advert
Advert
Advert

Gençler Veremle Savaşıyorlar

Şanlıurfa Yenişehir Gençlik Merkezi Üyeleri Varem Savaşı Haftasında Hastaneyi Ziyaret Etti.

Gençler Veremle Savaşıyorlar
Gençler Veremle SavaşıyorlarŞanlıurfa Gençlik  Hizmetleri ve Spor  İl Müdürlüğüne bağlı Yenişehir Gençlik Merkezi , Verem  Haftası nedeniyle  hastalığına karşı farkındalık oluşturmak için verem savaş dispanserine üyeleriyle ziyarette bulundu.
Bu ziyarette amaç, verem hastalığına karşı gençlere korunma yollarını öğretmek, verem hastalığının belirtilerinin neler olduğu hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamaktı. Üyeleriyle Şanlıurfa Verem savaş Birimi’ni ziyaret eden YGM üyeleri hastaneyi gezerek, hastane ve çalışma konusunda bilgi aldılar.
Birim doktoru sohbet eden gençler çeşitli sorular sorarak, hastalık, belirtileri ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi aldılar.
Yenişehir gençlik merkezi müdürü Abdullah CANBEYLİ 2014 yılında da geçmiş yıllarda olduğu gibi gençlik merkezimizin bu tür sosyal ve kültürel faaliyetleri devam edecektir. Yenişehir Gençlik merkezi olarak gençlerin serbest zamanlarında bu tür faaliyetlerde bulunarak Gençlerin gelişmesini ve bilinçlenmesini sağlamak en büyük amacımızdır, dedi.
Şanlıurfa gençlik hizmetleri ve spor il müdürü Ertuğrul YILDIZ: Verem Savaşı haftasında Yenişehir Gençlik merkezimizin gerçekleştirdiği bu etkinlik güzel düşünülmüş bir hareket. Amaç bu hastalık hakkında gençleri bilgilendirmek ve  korunma yollarını aşılamak, dolayısıyla sağlıklı kalmalarını sağlamaktır” dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!