Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi GENÇ GİRİŞİMCİLER İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

GENÇ GİRİŞİMCİLER İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu istişare toplantısında bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2012 Pazar 23:15
GENÇ GİRİŞİMCİLER İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİTOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler İcra Kurulu Üyesi Asuman Yazmacı’nın işletmeciliğini üstlendiği Cevahir konukevinde gerçekleştirilen istişare toplantısına Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin, ŞUGİAD Başkanı Mehmet Öksüzoğlu, ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Atlas ile kurul üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasında yeni yönetimin yeni hedefler belirlediğini vurgulayan TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Mahmut Barut şu ifadeleri kullandı. “Yeni yönetimle birlikte bir araya gelip istişare toplantısı gerçekleştiriyoruz. Buradaki temel amacımız Şanlıurfa’ya daha iyi işler yapabilmek, iş sektörünü yükseltmek ve istihdamı sağlamaktır" dedi. ŞUGİAD Başkanı Öksüzoğlu yaptığı konuşmada ise genç girişimciler kurulunun kuruluş aşamasından bu güne geçirdiği evreleri anlattı. Başkan Öksüzoğlu şöyle devam etti “Yeni yönetim kuruluna başarılar diliyorum, yardımcı olabileceğimiz her konuda yardıma hazırız. Bu kurul ilimizin kalkınması noktasında önemli bir misyon yüklenmiş durumda bu konuda herkes üzerine düşeni elbette yapacak, bizlere düşen görev de olursa seve seve yapmaya hazırız” dedi.

ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin yaptığı konuşmada ilimizin 2023 hedefi konusunda bir sunum gerçekleştirdi. Başkan Ertekin yaptığı sunumda şu bilgileri paylaştı “Teşvik'in olumlu rüzgarı ile Şanlıurfa'daki 2'nci OSB'ye 94 firma için yer tahsisi yapıldığını bunun da yaklaşık 6 bin kişilik istihdam ve 1 milyar liraya yakın yatırım gerçekleşti. "Bunlar ağırlıklı dışarıdan gelen yatırımlar. 1. OSB'de ise 207 firmamız var. Şanlıurfa genelinde de odamıza kayıtlı 629 imalatçı firma var. Kentimizde ölçek sorunumuz var. Arzumuz bu sorunun giderilmesi” dedi.

Ertekin, kentin kültür ve tarih varlığına da dikkat çekerek, "Göbeklitepe gibi müthiş bir kaynağımız var. Bu potansiyelimizi de doğru kullanabilecek yatırımlar yapmamız lazım. Bütün bu potansiyelleri arttıracak olan siz gençlersiniz. Bizler sizlerin her zaman yanınızdayız” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, ŞUGİAD Başkanı Mehmet Öksüzoğlu'na yaptığı katkılardan dolayı tablo hediye edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gap Zeytinciliğini Arap Emirliklerinde Tanıttılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com