Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Gaziantep'te 'İtfaiye Haftası' ziyareti

Gaziantep'te 'İtfaiye Haftası' ziyareti

Gaziantep'te İtfaiye Daire Başkanlığında görevli İtfaiye ekipleri 'İtfaiye Haftası' kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2015 Salı 18:43
Gaziantep'te 'İtfaiye Haftası' ziyareti

İtfaiye Haftası kapsamında gerçekleştirilen ve İtfaiye Daire Başkanı Cafer Yılmaz’ın da eşlik ettiği ziyarette Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı heyeti kapıda karşıladı.

Ardından itfaiyecileri makamında kabul eden Şahin, burada yaptığı açıklamada, itfaiye teşkilatının başarılı çalışmalar yaptığını belirterek, kendilerine teşekkür etti.

Halkın can ve güvenliğini korumanın en büyük görevleri arasında olduğunu vurgulayan Şahin, “Göz bebeğimiz olan itfaiye teşkilatını her yönden kuvvetlendirmeyi birinci görevimiz olarak gördük. Önce idari olarak kuvvetlendirmemiz gerekiyordu. Teknik personelin alınması ve eğitimli itfaiye mezunu çocukların içeriye alınması çok önemliydi. Bir taraftan pratik tecrübesi olan ustalarımızı koruyup kollarken bir taraftan da bu işin eğitimini almış genç arkadaşlarla filomuzu kuvvetlendirdik. Arkadaşlarımızı hangi şehirde, dünyada ne şekilde gelişme var biz bunların hiç birinde geride kalamayız, ne tür eksiğiniz varsa giderelim talimatı verdik. Bunun üzerine makine ekipmanında da bölgenin ve Türkiye’nin en iyileri durumuna geldik.” dedi.

“Sanayi şehri riski yüksek olan bir şehir demek”

itfaiye teşkilatının yetişmiş insan gücü, kuvvetli ekipman ile bilgi ve teknolojiyi kullanan, kendini her konuda bilgisel altyapıyla beslemiş bir çalışma grubuyla, eskiye göre daha güçlü olduklarını belirten Şahin, Gaziantep’in sanayi şehri olduğunu dile getirerek, Sanayi şehri riski yüksek olan bir şehir demek. Sanayi şehrinde yapılması gerekenler organizedeki altyapı, yapılan çalışmaları da koordinasyonu da eskiye göre çok kuvvetlendirdik.”ifadelerini kullandı.

Birimin farklı bakış açısıyla kuvvetlenmesi için kadın itfaiyecileri aldıklarını aktaran Şahin, itfaiye ekiplerinin başarılarının devamını dileyerek, teşekkür etti.

Konuşmaların ardından kadın itfaiyeci Şahin’e çiçek takdim etti. (İbrahim Koçyiğit- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com