Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Gaziantep'te 565 bin öğrenci ders başı yaptı

Gaziantep'te 565 bin öğrenci ders başı yaptı

Gaziantep'te yeni eğitim öğretim yılı bin 101 okulda 565 bin öğrenci ve 20 bin öğretmenin ders başı yapmasıyla başladı.

Giriş Tarihi: 28 Eylül 2015 Pazartesi 17:35
Gaziantep'te 565 bin öğrenci ders başı yaptı

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı 3 aylık uzun bir tatilin ardından iki haftalık gecikmeli olarak bu gün çalan ilk ders zili ile başladı. Gaziantep’te yeni eğitim öğretim yılı bin 101 okulda 565 bin öğrenci ve 20 bin öğretmen ile başladı.

Gaziantep’e atanan bin 300 öğretmen yeni görevine başlarken, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, yaptığı yazılı açıklamada, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının öğrenciler başta olmak üzere ailelerine ve öğretmenlere hayırlı olmasını diledi.

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılına hep birlikte heyecanla, azimle ve sevinçle başlandığını belirten Yanmaz, “Milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak için birinci şart eğitimdir. Bu anlamda yavrularımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefidir.” dedi.

Yanmaz, insan eğitiminde aileden sonra en önemli basamak olan okulun bireyi hayata hazırlayan, başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerine ulaştıracak olan bir eğitim yuvası olduğunu belirtti.

Bilgi toplumunun en büyük sermayesinin insan olduğunu belirten Yanmaz, “Çocuklarımıza kaliteli eğitim imkânları sağladığımız sürece dünya sahnesinde söz sahibi olacak ve değer göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yanmaz, son olarak, “2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının sevgili öğrencilerimiz ve aileleri ile eğitimin her kademesinde sevgi, sabır ve özveriyle görevlerini yerine getiren idarecilerimiz ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını diler; sağlık, esenlik ve üstün başarı dileklerim ile en içten sevgilerimi sunarım.” dedi.  (İLKHA) 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da YGS Sınavına Girecek Öğrencilere Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com