Advert
Advert
Advert

Faturalar ikiye katlandı

Ağustos ayı su faturasını gören vatandaşlar yeni tutarları görünce kızdı. Özellikle ilçelerde birkaç aylık su faturasını toplu alan vatandaşlar yüksek meblağ karşısında kızıp, şikayetçi oluyor. Özellikle toplu faturaların ödenmesinde kolaylık bekleniyor.

Faturalar ikiye katlandı
Faturalar ikiye katlandı

Büyükşehir statüsüne kavuşan Şanlıurfa'da yeni su faturaları vatandaşları tedirgin etti. Büyükşehir Yasası ile birlikte meskenlerden metreküp başına atık su bedeli ilgili yönetmelikler gereği fiyatlar su faturalarına yansıdı.30 Mart 2014 seçimlerinin ardından gelen faturalar yüksek meblağlı olunca konu ile ilgili Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ) yazılı bir basın açıklaması yaptı.
Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün (ŞUSKİ) 31 Mart 2014 tarihinde Büyükşehir yasası ile birlikte bir kurulduğu hatırlatılan açıklamada; "Kurumumuz kurulduğu tarihten itibaren İlimizdeki meskenlerde kullanılan suya herhangi bir zam yapılmamıştır. İlimizdeki kullanılan suyun birim fiyatı olan 1.10 kuruş olarak halen devam etmektedir. Büyükşehir Yasası ile birlikte meskenlerden metreküp başına atık su bedeli ilgili yönetmelikler gereği zorunlu kılınmıştır. İlimizde rutin 30 günde bir okunan su sayaçları bu ay 40 - 45 günde okunmuştur. Su faturalarındaki meblağ o yüzden fark etmiştir." denildi.
 
Çevre illerdeki Büyükşehir Belediyelerinin su ve Atık su bedellerinin de belirtildiği açıklamada Şanlıurfa'ya bağlı bazı ilçelerdeki su tüketim bedelinde sabit fiyat uygulamasına gidildiği ifade edildi.

Suya yeni bir zam söz konusu olmadığı belirtilen açıklamada devamla şöyle denildi: "Kurumumuzun elinde olmayan nedenlerle oluşabilecek aksamalar dışında, okuma düzeninde herhangi bir değişiklik yoktur. Faturalar sayaç işaretinin tespiti neticesinde oluşturulmaktadır. Abonelerimizin mağdur edilmesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir." Gap Gündemi/İLKHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!