Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Faturalar ikiye katlandı

Faturalar ikiye katlandı

Ağustos ayı su faturasını gören vatandaşlar yeni tutarları görünce kızdı. Özellikle ilçelerde birkaç aylık su faturasını toplu alan vatandaşlar yüksek meblağ karşısında kızıp, şikayetçi oluyor. Özellikle toplu faturaların ödenmesinde kolaylık bekleniyor.

Giriş Tarihi: 21 Ağustos 2014 Perşembe 10:21
Faturalar ikiye katlandı

Büyükşehir statüsüne kavuşan Şanlıurfa'da yeni su faturaları vatandaşları tedirgin etti. Büyükşehir Yasası ile birlikte meskenlerden metreküp başına atık su bedeli ilgili yönetmelikler gereği fiyatlar su faturalarına yansıdı.30 Mart 2014 seçimlerinin ardından gelen faturalar yüksek meblağlı olunca konu ile ilgili Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ) yazılı bir basın açıklaması yaptı.
Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün (ŞUSKİ) 31 Mart 2014 tarihinde Büyükşehir yasası ile birlikte bir kurulduğu hatırlatılan açıklamada; "Kurumumuz kurulduğu tarihten itibaren İlimizdeki meskenlerde kullanılan suya herhangi bir zam yapılmamıştır. İlimizdeki kullanılan suyun birim fiyatı olan 1.10 kuruş olarak halen devam etmektedir. Büyükşehir Yasası ile birlikte meskenlerden metreküp başına atık su bedeli ilgili yönetmelikler gereği zorunlu kılınmıştır. İlimizde rutin 30 günde bir okunan su sayaçları bu ay 40 - 45 günde okunmuştur. Su faturalarındaki meblağ o yüzden fark etmiştir." denildi.
 
Çevre illerdeki Büyükşehir Belediyelerinin su ve Atık su bedellerinin de belirtildiği açıklamada Şanlıurfa'ya bağlı bazı ilçelerdeki su tüketim bedelinde sabit fiyat uygulamasına gidildiği ifade edildi.

Suya yeni bir zam söz konusu olmadığı belirtilen açıklamada devamla şöyle denildi: "Kurumumuzun elinde olmayan nedenlerle oluşabilecek aksamalar dışında, okuma düzeninde herhangi bir değişiklik yoktur. Faturalar sayaç işaretinin tespiti neticesinde oluşturulmaktadır. Abonelerimizin mağdur edilmesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir." Gap Gündemi/İLKHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vali Tuna'dan Suriyelilere çağrı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com