Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Fakıbaba, Sergi Salonunu Emlakçi Dükkânına Çevirdi

Fakıbaba, Sergi Salonunu Emlakçi Dükkânına Çevirdi

Şanlıurfa fotoğraf sanatçıları derneği (ŞUFSAD) ve MOZAİK Fotoğraf Ve Sinema Platformu Şanlıurfa büyükşehir belediyesinin altındaki sergi salonunun ev satma bürolarına dönüştürülmesine tepki gösterdiler.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2013 Pazartesi 12:27
Fakıbaba, Sergi Salonunu Emlakçi Dükkânına Çevirdi

Kent merkezindeki tek sergi salonu olan, Şanlıurfa büyükşehir belediyesinin altındaki sergi salonun tekrar açılması için büyükşehir belediye başkanına çağrıda bulunan sanatçılar derneği; “Daha önce birçok fotoğraf, resim, el sanatlarına ev sahipliği yapan ve yıllardır sanatçıların emeklerinin sergilendiği sergi salonunu kapatılıp belediyenin yapmış olduğu ev satma bürolarını dönüştürüldü. Belediye bu iş için alternatif birçok yeri kiralayabilirdi, ama bizim öyle bir şansımız yok çünkü sergilerimizin açılması için tek sergi solunu. Bir iki ay gibi bir sürede tekrar eski haline getireceğiz söylemine rağmen aylardır açılmadı. Bu gidişle belediye yıllarca bu konut işinde olacağı için ve bu evleri pazarlamak için sergi salonunu kullanacaktır. Aşağıda imzası olan dernek, platform ve atölyelerin ortak çağrısıdır”


Şanlıurfa’mızda süre gelen sanatsal faaliyetlerin sergilenmesi ve sanat hayatının devamı için sergi salonun hizmette olmasının çok gerekli olduğunu olduğunu söyleyen dernek ve platform yetkilileri; “ Sergi salonun tekrar açılmasının sanat hayatının sürekliliği için gerekli olduğunu düşünüyoruz ve salonun tekrar hizmete girmesini istiyoruz.” dediler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com