Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Elektriği kesilen mahalleye yeni trafo

Elektriği kesilen mahalleye yeni trafo

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde elektrik kesintilerinin bir mahallenin sıkıntısını gidermek için mahalleye güç artışı sağlayan trafo yerleştirildi.

Giriş Tarihi: 24 Temmuz 2015 Cuma 16:21
Elektriği kesilen mahalleye yeni trafo

Ceylanpınar’da yaşanan elektrik kesintileri ve yaz sıcaklarından dolayı yaşanan aşırı yüklenmelerden dolayı Dicle EDAŞ Şanlıurfa Proje Tesis Müdürlüğü tarafından yapılan tesis çalışmaları kapsamında elektrik sorununa çözüm bulunması için çalışma başlatıldı.

Yapılan çalışmalar kapsamında Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesi Ulu Camii Mahallesinde elektrik kesintilerini önlemek için 400 kVA’lık trafo yerleştirildi. Yerleştirilen trafo ile yaşanan elektrik sıkıntısına bir nebzede olsa çözüm bulunacağı belirtildi.

Ulu Camii Mahallesinde tesis edilen trafo ile birlikte Aydınlık, İnkılap ve Mevlana Mahallerinin de elektrik kesintilerinin çözüldüğünü belirten DEDAŞ Arıza Bakım Ve Onarım koordinatörü Murat Oğuz, yatırım kapsamında yapılan bu çalışmada trafolara yüklenme durumlarının dikkate alındığını söyledi.

Oğuz,  “Aşırı yüklü ve yanma tehlikesi olan trafoların, besleme alanları ve tüketicilerde meydana gelen gerilim düşüklüğü değerleri verileri doğrultusunda ilave veya güç artışı yapılması zaruri halde olan bölgede tesis çalışmaları gerçekleştirildi. Yeni trafo ile birlikte birçok mahallenin elektrik sorununu çözdük. Ceylanpınar halkından ricamız, elektrikleri tasarruflu kullanmaları. Yaşanan arızaların da aşırı yüklenme ve israftan dolayı meydana geldiğinin unutulmaması gerekir.”  dedi.  (Mustafa Kaynak – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Yüksek Seçim Kurulu gümrük kapıları listesini çıkardı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com