Advert
Advert
Advert

Elektriği kesilen mahalleye yeni trafo

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde elektrik kesintilerinin bir mahallenin sıkıntısını gidermek için mahalleye güç artışı sağlayan trafo yerleştirildi.

Elektriği kesilen mahalleye yeni trafo
Elektriği kesilen mahalleye yeni trafo

Ceylanpınar’da yaşanan elektrik kesintileri ve yaz sıcaklarından dolayı yaşanan aşırı yüklenmelerden dolayı Dicle EDAŞ Şanlıurfa Proje Tesis Müdürlüğü tarafından yapılan tesis çalışmaları kapsamında elektrik sorununa çözüm bulunması için çalışma başlatıldı.

Yapılan çalışmalar kapsamında Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesi Ulu Camii Mahallesinde elektrik kesintilerini önlemek için 400 kVA’lık trafo yerleştirildi. Yerleştirilen trafo ile yaşanan elektrik sıkıntısına bir nebzede olsa çözüm bulunacağı belirtildi.

Ulu Camii Mahallesinde tesis edilen trafo ile birlikte Aydınlık, İnkılap ve Mevlana Mahallerinin de elektrik kesintilerinin çözüldüğünü belirten DEDAŞ Arıza Bakım Ve Onarım koordinatörü Murat Oğuz, yatırım kapsamında yapılan bu çalışmada trafolara yüklenme durumlarının dikkate alındığını söyledi.

Oğuz,  “Aşırı yüklü ve yanma tehlikesi olan trafoların, besleme alanları ve tüketicilerde meydana gelen gerilim düşüklüğü değerleri verileri doğrultusunda ilave veya güç artışı yapılması zaruri halde olan bölgede tesis çalışmaları gerçekleştirildi. Yeni trafo ile birlikte birçok mahallenin elektrik sorununu çözdük. Ceylanpınar halkından ricamız, elektrikleri tasarruflu kullanmaları. Yaşanan arızaların da aşırı yüklenme ve israftan dolayı meydana geldiğinin unutulmaması gerekir.”  dedi.  (Mustafa Kaynak – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı