Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Eğitimdeki yolsuzluk deşifre edilmeli"

"Eğitimdeki yolsuzluk deşifre edilmeli"

Eğitim harcamalarında yapılan yolsuzluklara dikkat çeken Eğitimci Eyüphan Kaya, bu konuda STK'ların da sesini yükseltmesi ve yapılan yolsuzlukların deşifre edilmesi gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 27 Aralık 2015 Pazar 14:52

TÜİK verilerine göre 2015 yılında artan eğitim harcamalarının,  kısmen yolsuzluktan kaynaklandığını iddia eden Eğitimci Eyüphan Kaya, bazı milletvekillerinin ve taşeronların eğitime ayrılan harcamalarda yolsuzluk yaptıklarını ileri sürdü.

Bu duruma STK’ların sesini yükseltmesi gerektiğini ifade eden Kaya, yapılan yolsuzlukların deşifre edilmesi gerektiğini söyledi.

Eğitimde harcamalarının yapılan yolsuzluklalar yüzünden arttığını iddia eden Kaya, bir kısım taşeron ve müteahhitlerin kimi siyasetçilerle işbirliği içerisinde olduğunu ileri sürerek “Eğitime ayrılan harcamaları kendi aralarında katakulli ediyorlar.” dedi.

Bu durumun halka sıkıntı olarak yansıdığını ifade eden Kaya, “Eğitim yatırımlarını ciddi anlamda takip ediyoruz. Ve harcamalar son dönemlerde her geçen gün artıyor. Türkiye nüfusunun yüzde 30’u çocuk ve gençlerden oluşuyor ve bu sayının hepsi eğitimin bir parçası. Bizler de eğitim konusunda siyasetçilerin ve yetkililerin yakasına yapışmamız gerekiyor. Toplumun sesinin yükseltmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Kaya, yolsuzluk yüzünden Diyarbakır’daki öğretmen evinin 4- 5 yıl geciktirildiğini, bu durumun ibret verici olduğunu ve yapılan yolsuzlukların deşifre edilmesi gerektiğini söyledi.

Kaya son olarak, “Siyasetçilerin ihale ile değil millettin huzurunu sağlamakla uğraşması gerekir. Bölgeye ayırılan eğitim harcamalarını karşımızda bulamıyoruz ve halka yansımıyor. Herkesin bu konuda şehrine sahip çıkması gerekiyor.” dedi. (Yunus Sırat, Mustafa Kaynak - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com