Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Eğitim-Bir-Sen: Boykotu boykot ediyoruz

Eğitim-Bir-Sen: Boykotu boykot ediyoruz

PKK'nin yaptığı bir haftalık okulları boykot çağrısına tepki gösteren Eğitim-Bir-Sen Mardin Şubesi, bölge halkını "Boykotu boykot etmeye" davet ederek, "Haydi çocuklar okula" çağrısında bulundu.

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2015 Salı 14:59
Eğitim-Bir-Sen: Boykotu boykot ediyoruz

Mardin’de 2015-2016 eğitim öğretim yılı bin okulda yaklaşık 10 bin öğretmen ile 203 bin öğrenci eğitime başladı. PKK, DTK (Demokratik Toplum Kongresi) ve Eğitim-Sen’in anadilde eğitimi bahane ederek başlatmış olduğu bir haftalık okulları boykot çağrısı, Mardin’de tutmadı.

Eğitim-Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değer, Kandil’in Doğu ve Güneydoğu illerindeki veli ve öğrencilere yaptığı bir haftalık boykot çağrısı ile ilgili açıklamada bulundu.

“Yarınlarımız ve geleceğimiz olan çocuklarımızı, özellikle bilgi çağında yaşadığımız bu toplumda, okuldan uzaklaştırmaya çalışmak akla ziyan bir yaklaşımdır.” diyen Değer, “Çatışmaların ve siyasi konuların yoğun olarak yaşandığı bölgemizde çocukları okula gitmemeye çağırarak onları siyasi zemine çekmek çağdışı bir yaklaşımdır. Eğitim Bir Sen Mardin şubesi olarak bölge halkına biz de ‘Boykotu boykot etmeye’ davet ediyor ve ‘Haydi çocuklar okula’ diyoruz.” dedi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com