Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Diyarbakır'da 'Diyabet Günü' etkinlikleri

Diyarbakır'da 'Diyabet Günü' etkinlikleri

Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında il genelinde çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Giriş Tarihi: 18 Kasım 2015 Çarşamba 13:48
Diyarbakır'da 'Diyabet Günü' etkinlikleri

 

Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında Diyarbakır’ın bazı işlek merkezlerine ‘Diyabet Salgınını Durduralım’ yazılı bez afişler asılarak çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Halk Sağlığı Müdürlüğü diyetisyenleri tarafından okullarda bilinç uyandırmak amacıyla ‘Diyabet ve Beslenme’ konulu eğitimler düzenlendi. KETEM’ de görevli diyetisyenler tarafından bir radyo programı düzenlendi. Yine Halk Sağlığı Müdürlüğü diyetisyenleri  tarafından Diyabet konulu televizyon programı düzenlendi.

Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü ana bina ve ek binası önünde, dört merkez TSM ve KETEM binası önünde ücretsiz kan şekeri ölçümleri yapıldı ve diyabet ile ilgili bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.

‘Diyabet Günü’ nedeniyle  kurulan standları gezen Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürü Doktor Fatih Mehmet Aslan, diyabet’in son yıllarda Türkiye’de ve dünyada hızla arttığını, bu hastalığın başta göz, böbrek gibi birçok organı etkilediğini, diyabetten korunmak için farkındalık yaratmak adına sağlık çalışanlarına büyük sorumluluk düştüğünü belirtti.

Aslan, diyabetten korunmak için,özellikle obezitenin diyabet riskini arttıran temel sebeplerden biri olması nedeniyle sağlıklı beslenmeye dikkat edilmesinin ve düzenli fiziksel aktivite yapılmasının altını çizdi. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eski Başhekim Hasan Karsen’e Plaket

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com