Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Diyarbakır Umut Kapısı Kasım'da bin 362 aileye yardım yaptı

Diyarbakır Umut Kapısı Kasım'da bin 362 aileye yardım yaptı

Umut Kervanı Yardım Platformu'na üye Diyarbakır Umut Kapısı Gıda Bankası, Kasım ayı içerisinde bin 362 ihtiyaç sahibi aileye ayni ve nakdi yardımda bulundu.

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2015 Salı 15:32
Diyarbakır Umut Kapısı Kasım'da bin 362 aileye yardım yaptı

Umut Kervanı Yardım Platformuna üye sivil toplum kuruluşlarından Diyarbakır Umut Kapısı Gıda Bankası, Kasım ayı faaliyet raporunu kamuoyuna açıkladı. Buna göre, Kasım ayında bin 362 ihtiyaç sahibi aileye ayni ve nakdi yardım yapıldı.

Yardım faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunan Diyarbakır Umut Kapısı Gıda Bankası Başkanı M. Sıddık Furkan, “ Yardım faaliyetlerimiz devam edecektir. Bu çerçevede hem bu ayda bize başvuru yapan hem de daha önce yanımızda kayıtlı bulunan 212 aileye 7 bin 727 lira 30 kuruş değerinde gıda yardımı, 469 aileye 18 bin 760 lira değerinde kırmızı et yardımı yapıldı.  84’ü Suriyeli mülteci olmak üzere toplam 681 aileye de 26 bin 487 lira 30 kuruş tutarında gıda ve kırmızı et yardımında bulunduk.” Dedi.

İhtiyaç sahibi aileler ile hayırseverler arasında köprü görevi gördüklerini ifade eden Furkan, “Umut Kapısı Gıda bankası olarak mağdur ve muhtaçlara yardım etmeyi bir vazife olarak görüyoruz. Şu anda Diyarbakır’a göç eden muhacir Suriyeli ailelerin, özellikle yakacak soba battaniye ve kışlık elbiseye ihtiyacı vardır. Bölgemizde kış ayları çetin geçtiğini göz önüne alarak tüm duyarlı hayırsever kardeşlerimizi bu mağdur ve fakir ailelere desteklerini esirgememelerini istirham ediyoruz.” ifadelerini kullandı. (M. Hüseyin Temel- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akılcı İlaç Kullanımı Semineri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com