Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Diyarbakır Lice, ve Kocaköy'de sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır Lice, ve Kocaköy'de sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır Valiliği, Lice, Hani ve Kocaköy ilçelerine bağlı 13 köyde sokağa çıkma yasağının ilan edildiğini duyurdu.

Giriş Tarihi: 9 Eylül 2016 Cuma 09:43
Diyarbakır Lice, ve Kocaköy'de sokağa çıkma yasağı

DİYARBAKIR- Valilikten yapılan açıklamada, Lice, Hani ve Kocaköy ilçeleri mülki sınırları içerisinde bulunan dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen PKK’lilere ve işbirlikçilerine yönelik operasyon düzenleneceği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, PKK tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenleneceği ifade edildi.

Operasyon kapsamında Lice, Hani ve Kocaköy ilçelerine bağlı 13 köyde sokağa çıkma yasağını ilan edildiğinin duyurulduğu açıklamada, “Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde Lice İlçesine bağlı olan; Güçlü Mahallesi, Gökçe Mahallesi, Ziyaret Mahallesi, Uçarı Mahallesi, Serince Mahallesi, Çağdaş Mahallesi, Kayacık Mahallesi, ve Esenler Mahallesi. Hani İlçesine bağlı olan; Kırım Mahallesi, Gömeç Mahallesi ve Yayvan Mahallesi, Kocaköy İlçesine bağlı olan; Şaklat ve Yazıköy Mahallesi. Sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 09 Eylül 2016 Cuma günü saat 05.00’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelerde sokağa çıkma yasaklanmıştır.” denildi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Erdoğan'a Suikast olmazsa...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com