Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Diyanet'ten İŞİD iddialarına yanıt

Diyanet'ten İŞİD iddialarına yanıt

Diyanet İşleri Başkanlığı CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'in IŞİD'in Diyanet'in misafirhanelerini kullandığı iddiaları ile ilgili bir açıklama yaptı

Giriş Tarihi: 24 Ekim 2015 Cumartesi 19:52
Diyanet'ten İŞİD iddialarına yanıt

Diyanet İşleri Başkanlığı bir gazetede CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem’in “IŞİD Diyanet’in misafirhanelerini kullandı” iddiaları ile ilgili yaptığı açıklamada, iddianın tamamen mesnetsiz bir itham olup, çirkin bir iftiradan ibaret olduğunu belirtti.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Sayın Eren söyleşisinde, IŞİD terör örgütü mensuplarının Diyanet misafirhanelerini kullandığı, bu durumdan Diyanet’in bilgisinin olup olmadığını bilmediğini ifade etmekte ve böylece kamuoyunu yanlış bir şekilde yönlendirmeye çalışmaktadır. Öte yandan ilgili gazetenin de bu tuhaf beyandan hareketle kamuoyunda Diyanet hakkında olumsuz algı üretmesi ve kurumun itibarını gölgelemeye çalışması da esef vericidir.” denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “Başkanlığımıza bağlı herhangi bir misafirhane bulunmamakla birlikte Türkiye Diyanet Vakfı’na ait İstanbul’daki tek misafirhanede konaklama şartları diğer kamu kurum ve kuruluşlarında olduğu gibidir. Buradaki misafirhanede terör örgütü mensuplarının kalması ise asla söz konusu olamaz. DAİŞ ve benzeri terör örgütleriyle mücadele eden, yayınladığı raporla kamuoyunun takdirini kazanan Başkanlığımızla ilgili olarak dile getirilen bu iddia teşkilatımız bünyesinde görev yapan din gönüllülerimizi ve milletimizi derinden incitmiştir.”

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com