Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Devteşti Aile Hekimi bekliyor

Devteşti Aile Hekimi bekliyor

Giriş Tarihi: 14 Eylül 2010 Salı 20:18
Devteşti Aile Hekimi bekliyor

Şanlıurfa Eğitim ve araştırma Hastanesi’nin Ağustos ayı istatistikleri açıklandı. Devteşti Semt Polikliniğine müracaat eden hasta sayısında önemli bir düşüş yaşandı.

Şanlıurfa Eğitim ve araştırma Hastanesi’nin Ağustos ayı istatistikleri açıklandı. Ameliyat olan hasta sayısının Temmuz ayına oranla neredeyse 2 kat arttığı belirlendi.


Polikliniklere müracaat eden hasta sayısı Temmuz’da 73 bin 155 olarak kayıtlara geçerken, Ağustos ayında Ramazan ayının da etkisi ile bu rakam 66 bin 173’e geriledi.

Devteşti Semt Polikliniğine müracaat eden hasta sayısında da önemli bir düşüş yaşandı.
Aile Hekimiği Dr. Nezire Billurcunun doğum iznine ayrılmasından sonra Devteşti Polikliğinde Aile Hekimi görevlindirilmedi.
Poliklinikte kadın doğum ve çocuk doktorunun olmaması hastaların diğer hastanelere gitmesine sebep olduğu belirtildi. Devteşti Polikliniğine muayene için gelen vatandaşlar hastanede doktor sayısının yeterli olmadığını belirterek, Çocuklarımızı muayene ettiremiyoruz. Balıklıgöl Devlet Hastanesine veya özele gitmek zorunda kalıyoruz. Başhekimimizden ricamız buraya bir Aile doktoru görevlendirmesidir dediler.


Ahmet Yesevi Mahallesi Açıksu Caddesi mevkiinde hizmete başlayan Devteşti Semt Polikliniliğinde Acil Servis, Genel Cerrahi, Dahiliye, Nöroloji, Göz, Aile Hekimliği, Göğüs Hastalıkları, Psikiyatri, Kardiyoloji, KBB ve Diş bölümleri bulunuyor. Röntgen ve laboratuar hizmetlerinin yanı sıra hastanemiz otomasyon sistemi üzerinden tüm hastalarımızın MR ve Tomografi görüntüleri PACS sistemi aracılığıyla görüntülenebiliyor.


Ağustos ayı istatistiklerinde ameliyat sayısındaki artış dikkat çekiyor. Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçtiğimiz Temmuz ayında 2 bin 124 ameliyat yapılırkenr, bu rakam Ağustos ayında neredeyse 2 kat artarak 4 bin 139’a ulaştı.
Polikliniklere gelen hasta sayısındaki düşüş yatan hasta sayısının da azalmasına yol açtı..

Habergap

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akılcı İlaç Kullanımı Semineri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com