Advert
Advert
Advert

Davutoğlu: Irkçılığın her türlüsü ayağımızın altındadır

İstanbul Yenikapı'da düzenlenen "Milyonlarca Nefes, Teröre Karşı Tek Ses" mitinginde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bizim inancımıza göre ırkçılığın her türlüsü ayağımızın altındadır." dedi.

Davutoğlu: Irkçılığın her türlüsü ayağımızın altındadır
Davutoğlu: Irkçılığın her türlüsü ayağımızın altındadır

Sivil Dayanışma Platformu tarafından "Milyonlarca Nefes, Teröre Karşı Tek Ses" adıyla düzenlenen miting İstanbul Yenikapı'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katımıyla gerçekleştirildi.

Zeytinburnu tarafında kurulan 100'e yakın kontrol noktasından geçerek içeri alınan halka girişte bayrak verildi.

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı miting alanının farklı noktalarına dev ekranlar ve hoparlörler kuruldu.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan mitingde konuşan Başbakan Davutoğlu, kardeşlik vurgusunda bulundu.

13 yıl içinde millet arasındaki ayrımı ve ayrımcılığı kaldırmak için çalıştıklarını ifade eden Davutoğlu, "Bizim inancımıza göre ırkçılığın her türlüsü ayağımızın altındadır." ifadelerini kullandı.

Çözüm sürecinde Türkiye'den çekilmesi gereken silahlı grupların çekilmediğini belirten Davutoğlu, 7 Haziran'dan sonra silahlanma, ayaklanma çağrılarının yapıldığını söyledi.

1 Kasım seçimlerine giderken seçim güvenliği de alacaklarını ve operasyonları da sürdüreceklerini vurgulayan Davutoğlu, operasyonlar yürütülürken halkın özgürlüğüne dikkat edileceğini belirtti.

Halkın zarar görmemesi için çalışmaların hassas bir şekilde yapıldığını ifade eden Davutoğlu, "Türkiye Cumhuriyeti her bir vatandaşına eşit bakar. Onları korumak için elinden geleni yapar. Biz burada iken Türkiye'nin bir santimetre karesini bile böldürtmeyiz. Demokrasiyi, özgürlükleri mutlak anlamda yaşatacağız. Kimse oy verirken kendini baskı altında hissetmeyecek. Türk-Kürt kardeştir, ayırım yapan kalleştir." dedi.

Son olarak, kardeşliğin pekiştirilmesini isteyen Davutoğlu, devletin her bir vatandaşına eşit baktığını belirterek demokrasi ve özgürlük vurgusu yaptı.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!