Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 'Cuma izni genelgesi anayasal güvence altına alınmalı'

'Cuma izni genelgesi anayasal güvence altına alınmalı'

Bugün Resmi Gazetede yayımlanan Cuma izni genelgesini değerlendiren Şanlıurfalılar, bu kararın anayasal güvenceye alınması gerektiğini söylediler.

Giriş Tarihi: 8 Ocak 2016 Cuma 18:12
'Cuma izni genelgesi anayasal güvence altına alınmalı'

Kamu görevlileri ve öğrencilerin Cuma namazı sorununu çözmek için Başbakanlık tarafından yayımlanan Cuma izni genelgesi hakkında konuşan Şanlıurfa’daki kamu görevlileri, alınan kararın olumlu bir karar olduğunu belirterek bu genelgenin anayasal güvence altına alınması gerektiğini söyledi.

“Geç kalınmış bir karar ancak yine de yeterli değildir.” diyen Dış Ticaret Odası’nda görevli personel Cuma Aytiş, “Güzel bir adım olmakla birlikte yeterli olduğunu düşünmüyorum. Cuma gününün bir bayram havasında geçirilebilmesi için bunun anayasal bir güvenceye alınmalı. Bu kararın daha sonraki yöneticiler tarafından değiştirilebilmesi durumundan ötürü anayasal güvence altına alınmasını daha değerli ve anlamlı buluyorum.” dedi.

Memurların ve öğrencilerin bu konuda sıkıntı yaşadıklarını dolayısıyla çıkan bu genelgeyle bir nebze de olsa iyi rahatladıklarını söyleyen memur Murat Alkan, “Olumlu bir uygulama. Devlet dairesinde görev yapan memur arkadaşlar ve öğrencilerimiz bu konu hakkında sıkıntılıydılar. Şu anda böyle bir uygulamanın olması bence iyi bir gelişme. Geç kalınmış bir uygulamadır. Çünkü halkımız bu konuda bayağı bir sıkıntılıydı.” diye konuştu.

Kararın olumlu bir adım olduğunu söyleyen adliye memuru “Memurlar ve vatandaşlar için işleyiş açısından güzel bir uygulama olacağını, aksaklıklar yaşanmazsa saatler bazında iyi olacağını düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Genelgenin önemli ve olumlu olduğunu söyleyen Bakır Yıldız, “Cuma namazı için yürürlüğe giren genelgenin çok iyi bir sonuç doğuracağına inanıyorum.” ifadesini kullandı. (Ramazan Casuk-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com