Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Çocuklarda kanserojen kırtasiye tehlikesi

Çocuklarda kanserojen kırtasiye tehlikesi

Geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımız kanserojen madde içeren ürün kullanıyorlar

Giriş Tarihi: 30 Eylül 2012 Pazar 12:27
Çocuklarda kanserojen kırtasiye tehlikesi

kırtasiye malzemelerinin kanserojen madde içermesi velileri tedirgin ederken özellikle erken yaşta eğitim hayatına başlayan miniklerin ise sağlığını tehdit ediyor.

 

Kırtasiye malzemelerinin kanserojen madde içermesi velileri tedirgin ederken erken yaşta eğitim hayatına başlayan miniklerin ise sağlığını tehdit ediyor. Şanlıurfa’da bulunan çok sayıda kırtasiye malzemesi satan işyerinin bu güne kadar hiç denetlenmediği ortaya çıktı.

Okul ve kırtasiye ürünlerindeki tehlike velileri korkutuyor. Son denetimlerde türkiye genelinde 6 bin kırtasiye malzemesinde kanserojen madde bulunduğu tespit edilirken Şanlıurfa’da ise bu güne kadar hiç denetim yapılmadığı iddia edildi.

Şanlıurfa Kitapçılar ve Kırtasiyeciler Dernek Başkanlığı Basın Sözcüsü Mehmet Ali Kaplantaş konu hakkında Kanal Urfa televizyonundan Müslüm Alkış”a konuştu.

Kitapçılar ve Kırtasiyeciler Dernek Başkanlığı Basın Sözcüsü Mehmet Ali Kaplantaş açıklamasında denetimsiz işyerlerinde satılan ürünlerin çocuklarımızın geleceğini tehdit ettiğini belirterek yetkili kurumları bir an önce kırtasiyelerde veya okul önlerinde satılan malzemeleri denetlemeye davet etti.

Kaplantaş açıklamasında kanserojen madde içeren ürünlerin çocuklarımızın sağlığını tehdit ettiğini ifade ederek gerek il sağlık müdürlüğü gerekse de Milli Eğitim Müdürlüğünün kendileri ile işbirliği yaparak mutlaka denetimler yapmalarını istedi.

Müslüm Alkış / Kanalurfa

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com