Advert
Advert
Advert

Çocuklarda kanserojen kırtasiye tehlikesi

Geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımız kanserojen madde içeren ürün kullanıyorlar

Çocuklarda kanserojen kırtasiye tehlikesi
Çocuklarda kanserojen kırtasiye tehlikesi

kırtasiye malzemelerinin kanserojen madde içermesi velileri tedirgin ederken özellikle erken yaşta eğitim hayatına başlayan miniklerin ise sağlığını tehdit ediyor.

 

Kırtasiye malzemelerinin kanserojen madde içermesi velileri tedirgin ederken erken yaşta eğitim hayatına başlayan miniklerin ise sağlığını tehdit ediyor. Şanlıurfa’da bulunan çok sayıda kırtasiye malzemesi satan işyerinin bu güne kadar hiç denetlenmediği ortaya çıktı.

Okul ve kırtasiye ürünlerindeki tehlike velileri korkutuyor. Son denetimlerde türkiye genelinde 6 bin kırtasiye malzemesinde kanserojen madde bulunduğu tespit edilirken Şanlıurfa’da ise bu güne kadar hiç denetim yapılmadığı iddia edildi.

Şanlıurfa Kitapçılar ve Kırtasiyeciler Dernek Başkanlığı Basın Sözcüsü Mehmet Ali Kaplantaş konu hakkında Kanal Urfa televizyonundan Müslüm Alkış”a konuştu.

Kitapçılar ve Kırtasiyeciler Dernek Başkanlığı Basın Sözcüsü Mehmet Ali Kaplantaş açıklamasında denetimsiz işyerlerinde satılan ürünlerin çocuklarımızın geleceğini tehdit ettiğini belirterek yetkili kurumları bir an önce kırtasiyelerde veya okul önlerinde satılan malzemeleri denetlemeye davet etti.

Kaplantaş açıklamasında kanserojen madde içeren ürünlerin çocuklarımızın sağlığını tehdit ettiğini ifade ederek gerek il sağlık müdürlüğü gerekse de Milli Eğitim Müdürlüğünün kendileri ile işbirliği yaparak mutlaka denetimler yapmalarını istedi.

Müslüm Alkış / Kanalurfa

Balıklıgöl Urfa Balıklıgöl Şanlıurfa Balıklıgöl Urfa Sanlıurfa Urfa Haber Sanlıurfa Haber Urfa Haberleri Sanlıurfa Haberleri Çocuklarda kanserojen kırtasiye tehlikesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu