Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Çiftçiler dikkat! Sulama Birlikleri feshedildi

Çiftçiler dikkat! Sulama Birlikleri feshedildi

Türkiye'nin en çok sulanılabilir arazisine sahip Şanlıurfa'da yıllar önce kurulan Sulama Birlikleri feshedilerek DSİ'ye devredildi.

Giriş Tarihi: 15 Mart 2016 Salı 12:08
Çiftçiler dikkat! Sulama Birlikleri feshedildi

Sulama birliklerin borçlanması ve özelikle enerji konusundaki çıkmaza DSİ'den Sorumlu Su ve Orman İşileri Bakanı Veysel Eroğlu başkanlığında yapılan tıoplantının ardından sulama birlikleri feshedildi.

Akçakale ve Harran'dan Sulama elektriklerinin kesilmesi üzerine mağduriyetlerinin giderilmesi için çiftçilerden oluşan bir heyet, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekilleri başta Kemalettin Yılmaztekin olmak üzere Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile görüşmüş, Sulama elektrikleri geçici olarak bırakılarak DEDAŞ ile Sorunun kalıcı olarak çözülmesi için hafta başında masaya oturulacak kararı alınmıştı.

Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ve Orman ve Su işler Bakanı Veysel Eroğlu ile Birlikte Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin ve diğer vekiller ile oluşturulan masadan, Sorunlu Sulama birliklerinin feshedilip DSİ'ye devredilmesi kararı çıktı.

Sulama birliklerin kurulmasının ardından sürekli süpekülasyonlarla adı gündeme gelmişti.

Konuyla ilgili olarak Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin twit atarak duyurdu.

Ali Aslan / www.balikligol.com 

YORUMLAR
  • yorum2016-03-17 09:59:13ÇİFTÇİ

    SAYIN BAKANIM TEŞEKKÜRLER.BÜTÜN TÜRKİYEYİ SULAMA BİRLİK BAŞKANLARDAN VE ONLARIN ZULMÜNDEN KURTARIN.ALLAH RAZI OLSUN

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com