Advert
Advert
Advert

CHP İl Başkanı: Bu saldırı Urfalılara mal edilemez

Önceki gün elinde satır ile Atatürk büstüne yapılan saldırı ile ilgili CHP Şanlıurfa İl Başkanı Aziz Aydınlık basın açıklaması yaptı.

CHP İl Başkanı: Bu saldırı Urfalılara mal edilemez
CHP İl Başkanı: Bu saldırı Urfalılara mal edilemez admin
 
Bilindiği gibi Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde akli dengesi yerinde olmadığı öne sürülen M.M adlı saldırgan resmi törenlerin yapıldığı meydanda elinde satır ile ‘Dinde putperestliğin yeri yok’ diyerek Atatürk büstüne saldırmıştı. Yaşanan olayın görüntüleri sosyal medyada kısa sürede yayılırken saldırgan da yakalanmıştı. Saldırgan çıktığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
Yaşanan saldırı ile ilgili CHP Şanlıurfa İl Başkanlığı’ndan basın açıklaması yapıldı. Saldırıyı nefretle kınadıklarını ifade eden CHP Şanlıurfa İl Başkanı Aziz Aydınlık, Önceki gün Siverek’te Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün heykeline yapılan saldırıyı nefretle, şiddetle kınıyoruz. Bu saldıryı tabi ki Urfa’ya mal etmek doğru değildir. Sosyal medyaya düşen bu hain saldırıyı sanki Urfalılar yapmış şeklinde gösteriliyor. Böyle bir şey kesinlikle olamaz. Urfalıların bu saldırı ile hiçbir ilgisi yoktur. Bu konu ile ilgili Emniyet Müdürü ile görüştüm, yaşanan bu olayı takip ettiklerini, bunun üzerinde durduklarını ve saldırganın tutuklanması gelen bilgiler arasında.” dedi.
 
‘SALDIRGAN KESİNLİKLE HDP’Lİ DEĞİLDİR’
 
“Bazı kesimler tarafından saldırganın HDP’li olduğu söyleniyor. Ancak böyle bir bilgi kesinlikle doğru değildir.” diyen Aydınlık, “Saldırganın akli dengesi de yerinde. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bunu şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Emniyetten aldığımız bilgilerde saldırganın akli dengesinin bazı durumlarda yerinde olmadığı, uyuşturucu kullandığı ve annesini de sık sık dövdüğü söyleniyor. Son zamanlarda Mustafa Kemal Atatürk’e karşı artan olumsuz söylemler de zaten onu tanımayan ve ülkesini sevmeyen kişiler tarafından yapılan söylemlerdir.” diye konuştu.
Ruhaajans
Aziz Aydınlık CHP Şanlıurfa İl Başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle