Advert
Advert
Advert

Cemre FM yeni yayın dönemine girdi

Mardin'de 98,0 frekansıyla yayın yapan ve geniş dinleyici kitlesine sahip olan Cemre FM, yeni yayın dönemine girdi.

Cemre FM yeni yayın dönemine girdi
Cemre FM yeni yayın dönemine girdi

Yayıncılık hayatında 21 yılı geride bırakan Mardin Cemre FM, istikrarlı ilerleyişini sürdürüyor. “Gönüllere Düşen Cemreyiz” sloganıyla 1994 yılında yayın hayatına başlayan Cemre FM, Mardin mozaiğine uygun Türkçe ve Kürtçe Arapça yayınlarıyla halkın ortak sesi olmanın sevincini yaşıyor.

Muhabbetin, hüznün, sevincin, umudun, duanın, gece ve gündüzün adresi olan Cemre FM, yeni yayın dönemiyle de çok iddialı…

“Misyonumuz; iyiliği emretmek kötülükten sakındırmaktır”

Cemre FM programcısı Hüseyin Arasan, yeni yayın dönemi hakkında İlke Haber Ajansı’na (İLKHA) açıklamalarda bulundu. Cemre FM’in her şeyden önce “İyiliği emretmek kötülükten sakındırmak” misyonunu yüklenen bir radyo olduğunu kaydeden Arasan, yeni yayın döneminin Mardin halkına hayırlar getirmesini diledi.

“Çok dilli yayınlarımız olacak”

Türkçe, Kürtçe ve Arapça yayın yaptıklarını aktaran Arasan, yeni yayın döneminde çocuklara, gençlere, kadınlara ve toplumun her kesimine ayrı ayrı programlarının olduğunu söyledi. Ana haberlerinin dışında yerel haberlere de yer verdiklerini dile getiren Arasan, Mardin gündemini anında dinleyicileriyle paylaşacaklarını söyledi. Arasan, yeni yayın döneminde “İstek saati” başta olmak üzere kültürel ve sanatsal birçok programın olduğunu ifade etti.

“Cemre FM, halkı hakka çağıran bir radyodur”

Arasan, “Önceliğimiz İslam ve daha sonrası da İslami kültürel değerlerimizdir. Radyomuz hiç bir camia, cemiyet, mezhep, ırk, din ve dil farkı gözetmeksizin bütün halkımızı kucaklayarak halkı hakka çağıran bir radyo yayını yapmaktadır. Daima hakkın gür sesi olup halka hizmeti hakka hizmet anlayışıyla hareket etmektedir.” dedi.

“Halkımızın teveccühlerinize layık olmaya çalışacağız”

Halkın teveccühüne layık olmaya çalışacaklarını kaydeden Arasan, “Öncellikle Rabbimizin rızasını ve hoşnutluğunu kazanmaya ve daha sonra da halkımızın teveccühlerinize layık olmaya çalışacağız. Hayırlı ve faydalı programlarla çalışmalarımıza devam edip faydasız ve malayani işlerden uzak duracağız.” diye konuştu. (M. Salih Keskin – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle