Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Çelik: ŞUTİM, Geleceği Düşünülmüş Bir Proje

Çelik: ŞUTİM, Geleceği Düşünülmüş Bir Proje

Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ile birlikte ŞUTİM(Şanlıurfa Ticaret Merkezi)’ini gezen Bakan Faruk Çelik, ŞUTİM’e hayran kaldığını belirterek, geçmişte ŞUTİM’i tasarlayanların geleceği düşünerek bu projeyi hayata geçirdiklerini kaydetti.

Giriş Tarihi: 22 Şubat 2013 Cuma 16:07
Çelik: ŞUTİM, Geleceği Düşünülmüş Bir Proje


Bir dizi açılışları yapmak ve yatırımların temelini atmak amacıyla 3 gün boyunca Şanlıurfa’da konaklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ve Başkan Yardımcıları İbrahim Güllüoğlu ve Ahmet Al ile birlikte ŞUTİM’i gezdi, pazarda satılan sebze ve meyvelerin fiyatlarını sordu, esnafın dilek ve temennilerini dinledi.
Şanlıurfa Belediyesi’nce inşa edilen ŞUTİM’in oldukça geniş bir alan üzerinde kurulmasını “Geleceğe Yönelik Bir Proje” olarak nitelendiren Bakan Çelik, “ ŞUTİM, son derece modern, son derece güzel ve bir o kadar hacimli bir alan. Geleceği iyi düşünülmüş bir proje olarak ifade edebilirim. Esnafımıza bol kazançlar diliyorum. Biz seçim döneminde de ŞUTİM’i gezmiştik. Şimdi ise Belediye Başkanımız Fakıbaba ile birlikte geziyoruz ve esnafımızı dinliyoruz. ŞUTİM’de meydan düzenlemesi yaparsak esnafımızın ve alışverişe gelen vatandaşlarımıza daha iyi hizmet edebiliriz. Ortamın elverişli olması hem esnaf açısından hem de vatandaşımız açısından önemlidir” dedi.
Oto galericiler başta olmak üzere ve diğer meslek gruplarının da kent merkezinin dışına taşınmasının oldukça önemli bir konu olduğunu ifade eden Bakan Çelik, bu konuda çalışmalara devam edeceklerini söyledi.
ŞUTİM(ŞANLIURFA TİCARET MERKEZİ)
Kent merkezinde yer alan, günümüz ihtiyaçlarını artık karşılayamaz hale gelen, şehir trafiğini olumsuz yönde etkileyen, ayrıca büyük ölçüde görüntü kirliliği oluşturan Şıra Hali, Sebze Hali, Gıda Toptancıları, Zirai İlaç ve Zirai Gübre bayilerinin mevcut yerlerinden kaldırılarak yeni bir site altında toplanması amacıyla yaptırılan ŞUTİM’DE 688 adet işyeri yer alıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniye mahallesi’nin trafik çilesi devam ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com