Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bucak'ın sözlerine destek geldi

Bucak'ın sözlerine destek geldi

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi'nde yoğun olarak yaşayan ve ismi terörle mücadele eden aşiretler arasında yer alan Bucak aşiretinin lideri ve ağası Ahmet Ersin Bucak, çözüm sürecini desteklediklerini açıklamasından sonra bölge aşiretlerinden tam destek gördü.

Giriş Tarihi: 18 Mayıs 2013 Cumartesi 16:22
Bucak'ın sözlerine destek geldi

Yoğunlukta Şanlıurfa Siverek ilçesinde yaşayan ve Bucak aşireti lideri ve ağası Ahmet Ersin Bucak, çözüm sürecini önemsediklerini ve barışın gelmesini istediklerini söyledi. Terörün en basit yaklaşımla eğitim hayatına mal olduğunu ve liseden sonra üniversiteye bu nedenle gidemediğini söyleyen Bucak, "Terör yüzünden vatandaşlar uzun yıllar köylerindeki arazileri ekip biçemedi, bu bölgeye gelen memurlar güvenlik nedeniyle işlerini bıraktı. Çözüm süreci ile Türkiye bir şans yakaladı. Temennimiz devletin terör meselesini çözmesi. Umarız; terör sorunu tarihe gömülür, biz de kurtuluruz devlet de kurtulur. Böyle bir şans varsa bunu değerlendirmek lazım. Şu anda süreci seyrediyoruz, bitmesini istiyoruz ve yapılacak bir şey varsa yapılsın istiyoruz" dedi.


Bölgenin terör yüzünden eğitimde geri kaldığını ve yeterli hizmet alamadığını da ifade eden Bucak, sorunun çözümü ile eksiklerin de bir an önce giderilmesi gerektiğini ifade etti. Bucak, başarıya ulaşması için sürece Türkiye'de yaşayan herkesin destek vermesini isteyerek, "Bucak ailesi olarak biz çözüm sürecine destek veriyor ve bir an önce sonuçlanmasını istiyoruz" diye konuştu.


Bucak aşireti lideri ve ağası Ahmet Ersin Bucak açıklamalarından sonra bölge aşiretleri ve liderleri bu barış sürecini çok iyi kullanmasını dile getirerek biz devletimizin yanındayız diyerek tam destek verdiler. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com