Advert
Advert
Advert

Bucak'ın sözlerine destek geldi

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi'nde yoğun olarak yaşayan ve ismi terörle mücadele eden aşiretler arasında yer alan Bucak aşiretinin lideri ve ağası Ahmet Ersin Bucak, çözüm sürecini desteklediklerini açıklamasından sonra bölge aşiretlerinden tam destek gördü.

Bucak'ın sözlerine destek geldi
Bucak'ın sözlerine destek geldi

Yoğunlukta Şanlıurfa Siverek ilçesinde yaşayan ve Bucak aşireti lideri ve ağası Ahmet Ersin Bucak, çözüm sürecini önemsediklerini ve barışın gelmesini istediklerini söyledi. Terörün en basit yaklaşımla eğitim hayatına mal olduğunu ve liseden sonra üniversiteye bu nedenle gidemediğini söyleyen Bucak, "Terör yüzünden vatandaşlar uzun yıllar köylerindeki arazileri ekip biçemedi, bu bölgeye gelen memurlar güvenlik nedeniyle işlerini bıraktı. Çözüm süreci ile Türkiye bir şans yakaladı. Temennimiz devletin terör meselesini çözmesi. Umarız; terör sorunu tarihe gömülür, biz de kurtuluruz devlet de kurtulur. Böyle bir şans varsa bunu değerlendirmek lazım. Şu anda süreci seyrediyoruz, bitmesini istiyoruz ve yapılacak bir şey varsa yapılsın istiyoruz" dedi.


Bölgenin terör yüzünden eğitimde geri kaldığını ve yeterli hizmet alamadığını da ifade eden Bucak, sorunun çözümü ile eksiklerin de bir an önce giderilmesi gerektiğini ifade etti. Bucak, başarıya ulaşması için sürece Türkiye'de yaşayan herkesin destek vermesini isteyerek, "Bucak ailesi olarak biz çözüm sürecine destek veriyor ve bir an önce sonuçlanmasını istiyoruz" diye konuştu.


Bucak aşireti lideri ve ağası Ahmet Ersin Bucak açıklamalarından sonra bölge aşiretleri ve liderleri bu barış sürecini çok iyi kullanmasını dile getirerek biz devletimizin yanındayız diyerek tam destek verdiler. 

ahmet ersin bucak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır