Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim BÜ Akademisyenleri başarılı bilim adamları listesine girdi

BÜ Akademisyenleri başarılı bilim adamları listesine girdi

Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı kapsamında desteklenen projede yapılan araştırmada Türkiye ve Avrupa'da bilim insanlarının başarı sıralamasında, Bingöl Üniversitesinden 3 akademisyen en başarılı ilk bin bilim insanı sıralamasında yer aldı.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2015 Salı 20:44
BÜ Akademisyenleri başarılı bilim adamları listesine girdi

Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı kapsamında ‘Project Acumen’ adıyla desteklenen projede yapılan araştırmada Türkiye ve Avrupa'da bilim insanlarının başarı sıralaması yapıldı. En başarılı ilk bin bilim insanı sıralamasında Bingöl Üniversitesinden 3 akademisyen de yer aldı.

Webometrics web sitesinde Kasım ayı içerisinde 5. baskısı yayımlanan ve yaklaşık 144 bin akademisyenin bulunduğu Türkiye'de, en başarılı ilk bin bilim insanı listesinde Bingöl Üniversitesinden 3 akademisyen yer aldı.

Sıralamada Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş 208’nci, Rektör Danışmanı ve Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ramazan Solmaz 379’cü, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu da 800’cü sırada yer aldı.  

Google Scholar atıf sıralamasında ise Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş, Tıp kategorisinde 3’cü, fizyoloji alanında ise 2’ci sırada yer alarak önemli bir başarıya imza attı. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com