Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Bitlis'te 'Sanata Bulaşın' projesi

Bitlis'te 'Sanata Bulaşın' projesi

SODES tarafından finanse edilen Bitlis Kültür ve Sanat Derneği tarafından yürütülmekte olan "Sanata Bulaşın" projesi hayata geçiyor.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2015 Pazartesi 19:16
Bitlis'te 'Sanata Bulaşın' projesi

Daha önce yaptıkları projelerle il geneli 284 köyde 16 bin 209 öğrenciyi kitapla buluşturan Bitlis Kültür ve Sanat Derneği, “Sanata Bulaşın” projesini hayata geçiriyor.

BİSAD Sanat Merkezi Projesinin amacı hakkında bilgi veren Proje Koordinatörü Haydar Yılmaz, “Projemizin amacı ilimizde sosyal aktivite alanlarının zenginleşmesine katkı sağlamak, gençlerimiz ve risk altındaki çocuklarımız için öz güvenleri ile tanışacakları yarınlarından umutlanacakları sıcak bir sanat evinin çatısını oluşturmaktır.” dedi.

Yılmaz, bu projeyle özellikle gençlerin zamanlarını kötü alışkanlıklarla geçirmelerini önleyerek kendilerine daha faydalı olan sosyal faaliyetleri yapmalarını sağlamak olduğunu belirterek, projeyi tüm il geneline yaymak için gayret sarf ettiklerini kaydetti.

Yer tahsisi konusunda belediyenin proje ortaklığını yaptığını, açılacak kurslarda sertifikanın verilmesi için Milli Eğitimin proje ortaklığını yaptığını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Mikail Guzelkaya ise BİSAD Sanat Merkezi Kurulum Projesi ile ildeki gençleri sosyal faaliyete kazandıracaklarını söyledi. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa Valiliği derneklerle toplantı yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com