Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Bitlis'te 3'ncü basamak yoğun bakım ünitesi açıldı

Bitlis'te 3'ncü basamak yoğun bakım ünitesi açıldı

Bitlis Devlet Hastanesi'nde yaklaşık 4 ay önce hasta fiziki koşulları zarar gören yoğun bakım ünitesi 3'ncü basamak haline getirildi.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2015 Cuma 14:48
Bitlis'te 3'ncü basamak yoğun bakım ünitesi açıldı

Bitlis Devlet Hastanesi’nde daha önce 2’nci basamak hastalar için hizmet veren ünite yenilerek üniversiteler düzeyinde olan 3’ncü basamak hizmet vermeye başladı.

Konu ile ilgili olarak gazetecilere açıklamalarda bulunan Bitlis Devlet Hastanesi Başhekimi Erdal Dilekçi, fiziki şartlarının da göz önünde bulundurularak yeniden yaptırılan yoğun bakım ünitesi sayesinde dışarıya sevklerde azalma yaşanacağını söyledi.

Dilekçi, bu tür yoğun bakımların araştırma hastanelerinde bulunduğunu dile getirerek şunları söyledi: “Yaklaşık 1 yıl önce 12 yataklı, birinci basamak olarak hizmete giren yoğun bakım ünitemiz hasta yakınları tarafında 4 ay önce tahrip edildi. Burada çalışan bir personelimizin darp edilmesi ve fiziki koşullarına zarar verilmesinin ardından bir süre hizmet veremez duruma gelmişti. Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmeler sonrasında kapasitemizi 14 yatağa çıkararak, hem de 3’ncü basamak yoğun bakım şartlarını sağladık.”

Hasta kabulüne başladıklarını da sözlerine ekleyen Dilekçi, “Bölgemizin şartların nedeniyle hasta sevkleri ve hasta mağduriyetleri yaşamaması için önemli bir gelişme. Bu tür yoğun bakım servisleri özellikli ve üniversite hastanelerinde hizmet veren bir seviyedir. Şu anda hastanemizde yoğun bakım hizmeti anlamında üniversite seviyesinde hizmet verilmektedir. Bitlisimize ve hastanemize hayırlı olsun. Güzel bir klinik oldu. Burada anestezi uzmanlarımız 24 saat nöbet tutuyor. Birinci ve 2’nci sınıf basamaklardan farkımız enfeksiyon hastaları için izole odası, özellikli hastaların ciddi şekilde bakılması ve ventilatörlerin sayısının artırılması gibi gelişmeler sağlandı.” dedi.  (Şükrü Tontaş-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da vicdansızlığın böylesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com