Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Bayramda Külünçe İkram Edin

Bayramda Külünçe İkram Edin

Külünçe,özellikle ramazan bayramına bir hafta kalınca yapılıp,Ramazan Bayramında gelen misafirlere ikram edilen Şanlıurfa’nın yöresel bir yiyeceğidir. Kimse Yok Mu Derneği Ramazan Bayramında külünçe yapamayacak mağdur aileleri de unutmadı.

Giriş Tarihi: 2 Ağustos 2013 Cuma 22:16
Bayramda Külünçe İkram Edin

Külünçe,özellikle ramazan bayramına bir hafta kalınca yapılıp,Ramazan Bayramında gelen misafirlere ikram edilen Şanlıurfa’nın yöresel bir yiyeceğidir.Kimse Yok Mu Derneği Ramazan Bayramında külünçe yapamayacak mağdur aileleri de unutmadı. İyilik Mağazası,ihtiyaç sahiplerine bayramda gıda kolilerine ek olarak yöresel külünçe dağıtacak. Kimse Yok Mu Derneği ŞanlıurfaŞubesi İyilik Mağazasında külünçeli gıda kolilerini hazırladı.Yapılan külünçeleri İyilik Mağazasında toplayan dernek, bu bayramda ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye devam edecek.Kimse Yok Mu Derneği’nin Şanlıurfa Şubesi iyilik mağazası,gıda kolilerine külünçeleri ekleyerek bugünden itibaren dağıtmaya başladı. Dernek,bayrama hazır hale getirdiği gıda kolileri ile ihtiyaç sahiplerine güzel bir bayram yaşatmayı hedefliyor. Konu ile ilgili bilgi veren Kimse Yok Mu Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Fevzi Şahin, “Ramazan Bayramının yaklaştığı bugünlerde,fırınlarımız külünçe yapmaya başladı.Yöresel yiyeceğimiz olan bu külünçeyi alamayan bir çok mağdurumuz var.Dernek olarak şimdiye kadar 1500’e yakın gıda kolisi dağıttık.Bugünden itibaren gelen mağdurlarımıza,bu kolilere ek olarak yüresel bayram ikramımız olan külünçeyi veriyoruz.” Dedi. Bayramda Mağdurları külünçesiz bırakmayacağını dile getiren Şahin, “Şanlıurfa’mızın Bayram ikramı olan bu külünçeyi de,çiğköfte gibi elimizden kaçırmayalım.birileri elini çabuk tutup bunun patentini almakta acele etmeli.’’ İfadelerine yer verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gap Zeytinciliğini Arap Emirliklerinde Tanıttılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com