Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Baykal hakkında yeni iddia

Baykal hakkında yeni iddia

Giriş Tarihi: 3 Aralık 2010 Cuma 11:45
Baykal hakkında yeni iddia

CHPde bir Baykal vakası daha!

CHPde Önder Sava yakınlığı ile bilinen CHP İzmir milletvekili Abdurrezzak Erten ile yine İzmir milletvekili olan TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu arasında bir “gizli aşk” olduğu iddia edildi. Kuşadası ve Foçada Erten tarafından Mumcuya şiddet uygulandığı ve bu olaya çok kızan eski Genel Başkan Deniz Baykal tarafından her iki ismin de bir daha milletvekili yapılmamak üzere üzerlerinin çizildiği öne sürülüyor.

Kurultaya doğru gittiği gözlenen CHPde sular tekrar ısınırken, taraflara yönelik birbirinden ilginç iddialar da ortaya dökülmeye başlandı. 18 Aralıkta yapılacak kurultay çalışmalarının sürdüğü CHPde taraflar arasında çok ilginç iddialar gündeme geliyor. Baykalın kaset skandalının ardından başlayan süreçte partideki rakip tarafların kurdurdukları bazı internet siteleri, ulusal medya için başlıca “haber kaynağı” olurken, aynı sitelerde CHPnin önde gelen isimleri etrafında çok ilginç iddialar öne sürülmeye başlandı.

EGENİN SESİNİN İDDİASI
Önder Sav ve ekibine karşı İzmirden yayın yapan “Egenin Sesi” gazetesinin internet sayfasında, gazetenin ve sitenin Genel Yayın Yönetmeni Sinan Kara imzasıyla yayınlanan makalede, “Önder Sava yakınlığı ile bilinen CHP İzmir milletvekili Abdurrezzak Erten ile yine İzmir milletvekili olan TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu arasında bir “gizli aşk” olduğu iddia edildi. Bir yıl önce eşinden boşanan 2 çocuk babası Ertenin, Mumcuyla ilişkisinin geçmiş yıllara uzandığına dikkat çekilirken, yazıda ayrıca, Kuşadası ve Foçada Erten tarafından Mumcuya şiddet uygulandığı ve bu olaya çok kızan eski Genel Başkan Deniz Baykal tarafından her iki ismin de bir daha milletvekili yapılmamak üzere üzerlerinin çizildiği öne sürülüyor.

“BUNLARI İZMİRDE HERKES BİLİR BU YÜZDEN TEKZİP EDİLMEDİM”
Habervaktime konuşan Egenin Sesi gazetesi ve internet sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Sinan Kara, kendisinin bu yazıyı 30 Ağustos 2010 tarihinde yayınladığını ve bu güne kadar hem Güldal Mumcudan hem de Ertenden herhangi bir yalanlama ve tekzip gelmediğini söyledi. İzmirin en çok satan gazeteleri arasında bulunan ve sosyal demokrat çizgisi olan Egenin Sesinin Genel Yayın Yönetmeni Kara, İzmir kamuoyunun ve özellikle CHPlilerin bu olayı bildiğini ve “Uğur Mumcunun emanetine sahip çıkamadıkları gerekçesiyle bütün Solcuların yüreğinin kanadığını” kaydetti. Kara, söz konusu ilişkiyi yazdıktan sonra CHPliler ve sol kamuoyundan çok ciddi tebrik aldığını da sözlerine ekledi.

İzmirin tanınmış gazetecilerinden Sinan Kara, daha önce Datça Kaymakamı ile ilgili yaptığı bir haber yüzünden kaymakamla mahkemelik olmuş ve bu süreçte CHP milletvekilleri Karaya destek ziyaretinde bulunmuştu.

İŞTE YALANLANMAYAN O İDDİALAR
Sinan Karar imzasıyla 3 ay önce yayınlanan ve tekzip edilmeyen o yazıdan ilginç bölümler: “CHP İzmir milletvekili Abdurrezzak Erten, kentimizin çok önemli bir gündemi. Kendisine ayıracağımız zaman ve sütunlar dikkatle izleniyor biliyorum. Bu yazımız öncesinde arayanların haddi hesabı yok. Benim burada dile getireceğim konular ‘sokakta konuşulanlardır aslında. Ayrıca bunlar CHP içerisinde ‘ürkek biçimde alçak sesle dile getiriliyor. Rezzak Beyin ‘en özel ilişkileri bile İzmirin sokaklarına saçılmış durumda.”

BU ÖZEL İLİŞKİLER BİRÇOK SOLCUNUN YÜREĞİNİ KANATIYOR
“Üstelik bu özel ilişkiler birçok solcunun yüreğini kanatıyor… Özellikle Uğur Mumcunun sevenleri, deyim yerindeyse burnundan soluyor. Bunda da yerden göğe kadar hakları var doğrusu… Bir soyadının bu kadar tartışılması, dedikodulara meydan verilecek şekilde kullanılması hiç de hoş değil. Kuşadası, Foça örnekleri de bunları bize kanıtlıyor. Madem ki parti genel merkezi bu tip konularda çifte standart uyguluyor, demek ki adamına göre ilişki değerlendirmesi var, şimdilik yapacak birşey yok gibi…”

“DEVRİMCİNİN EMANETİNE KARŞILIKSIZ SAHİP ÇIKMALIYDIN”
“…Çünkü ‘devrimci anlayış, devrim uğruna hayatını feda edenlere ‘samimi anlamda saygı duymak, onun emanetlerine ‘karşılıksız sahip çıkmak zorundadır. Önder Savın ise Rezzak beyin etik dışı hareketlerine göz yumması beni şaşırtmıyor. 53 yıllık arkadaşını ‘kazıklayan birisinden ilkeli olmasını beklemek, deveye hendek atlatmakla eş değerdir. Bildiğim şey, Deniz Baykalın Rezzak Erten olayını duyduğu ve kara defterine not ettiğidir. Kısacası bir daha şans verilmeyecekti Rezzak beye...

DENİZ BEY ÖFKELENMİŞTİ
“Özellikle Kuşadasından şikayet edilen ‘dayak olayı Baykalı çok öfkelendirmişti. Dayak yiyene de aynı derecede öfke duymuştu.”

CHPNİN KAMBURU OLDULAR
“Sözün özü, Rezzak bey ve Güldal hanım davranış biçimleriyle CHPnin kamburu konumuna gelmişlerdir. Bu olay şimdilik İzmir sokaklarında konuşuluyor, eğer yarın ulusal medyanın gündemine taşınırsa inanın CHP ağır biçimde hasar görecektir. Çünkü Uğur Mumcuyu yüz binler, ilk günkü gibi kalbinde taşıyor. Bu olay hakkında çok ‘özele girmek istemiyorum. Bilirsiniz, bunlar benim ilgi alanım değil.”

haber vaktim.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com