Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Batman'da ruh sağlığı hastalarına eğitim veriliyor

Batman'da ruh sağlığı hastalarına eğitim veriliyor

​Batman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bünyesinde yer alan Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde hastalara el becerilerini geliştirme eğitimleri veriliyor.

Giriş Tarihi: 6 Ocak 2016 Çarşamba 17:32
Batman'da ruh sağlığı hastalarına eğitim veriliyor

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Hakan Pamukçu yaptığı açıklamada, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bünyesinde yer alan Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde hastalara el becerilerini geliştirme eğitimlerinin verildiğini belirtti.

Pamukçu, “Hastaların ilgi ve yeteneğine göre el sanatları, spor, müzik, resim gibi alanlarda uğraş tedavisi uygulayarak hastalığın neden olduğu yeti kaybını azaltmak ve hastanın sosyalleşmesine katkı sunulmaktadır. Psiko-sosyal beceri kazandırmak için verilen bu eğitimlere hastalar büyük ilgi göstermektedir.” dedi.

Pamukçu konuşmasına şöyle devam etti; “Hastalara bireysel danışmanlık hizmetinin yanı sıra hastaların takip ve tedavisinin yapılmasını sağlamak, hasta ve hasta yakınlarını hastalık hakkında bilgilendirmek, hastalığın neden olduğu problemlerle başa çıkmayı öğretmek, hastayı olabildiğince hayatın içinde tutarak,  üretken hale getirmek ve yaşam kalitesini artırmaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Amaç; ağır ruhsal bozukluğu bulunan hastaları toplumla bütünleştirmek, hastalık durumlarını değerlendirerek tedavi ve takip etmektir. Sosyal hizmet uzmanı, doktor, hemşire ve iş uğraşı terapisti eşliğinde yapılan çalışmalar hastalara önemli katkılar sağlamaktadır.”

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com