Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Başbakan’a Urfa sorunları iletilecek!

Başbakan’a Urfa sorunları iletilecek!

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E. Sabri Ertekin ilimizin sorunlarını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a iletecek.

Giriş Tarihi: 8 Mart 2014 Cumartesi 11:23
Başbakan’a Urfa sorunları iletilecek!


Başkan Ertekin, Başbakan’a sunacağı dosyada bulunan ve çözümü destek istenecek sorunlar konusunda da şu açıklamayı yaptı:  “Şu anda sulama mevsimi olmasına rağmen, sulama elektriğinin pahalı olması dolayısıyla sulama yapılamamaktadır. Bu da hem tarımsal üretimin hem de istihdamın kaybedilmesi demektir. Bakanlar Kurulu kararıyla tarımda kullanılan elektrik fiyatları ve tarifenin düzeltilmesi gerekiyor.  (Şu anda vergiler dahil 14 cent/kWh dır. Amerika'da olduğu gibi 4 cent/kWh'i geçmeyecek şekilde düzenlenmelidir) GAP projesinin hızlandırılması, kanallar ile tarla içi çalışmaların eş zamanlı yapılması gerekiyor. (Şanlıurfa bazında 960.000 hektarlık alanın halen 205.000 hektarı sulanmaktadır.) Eğitimde sonlarda olan ilimizin üst sıralara çıkartılabilmesi için Öğretmen ve derslik açığının kapatılması, (6000 öğretmen açığımız var), ataması yapılan öğretmenlerimiz de kiraların yüksek olması nedeniyle en kısa zamanda ilimizi terk etmektedir. Bunun için kira desteği veya ucuz konut üretilmesi gerekiyor. Ayrıca; İlimiz yatak başına düşen hasta sayısı bakımından oldukça yüksek bir durumdadır (Diyarbakır'ın iki katı) Şehir hastanemizin bir an önce ihalesinin yapılması gerekiyor” dedi.  

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vekil Ayhan serbest bırakıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com