Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Bakanlıktan "Fişlemeleri itiraf etti" haberine yalanlama

Bakanlıktan "Fişlemeleri itiraf etti" haberine yalanlama

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in bir soru önergesine verdiği cevabı "Fişlemeleri itiraf etti" şeklinde haberleştiren bazı gazetelere Maliye Bakanlığı'ndan yalanlama geldi.

Giriş Tarihi: 9 Eylül 2014 Salı 16:42
Bakanlıktan

ANKARA - CHP Milletvekili Ensar Öğüt’ün sou önergesine Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in verdiği cevabı “Fişlemeleri itiraf etti” şeklinde haberleştiren bazı gazetelere Maliye Bakanlığı’ndan yalanlama geldi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Bugün Gazetesi ve Taraf Gazetesi "Fişlemeleri itiraf etti" başlığı ile Maliye Bakanımız Sn. Mehmet Şimşek'in, CHP Milletvekili Sn. Ensar Öğüt'ün soru önergesine verdiği cevabı, iki gündür çarpıtma gayreti içerisindedirler. Söz konusu önergeye verilen cevapta denetimlerin kanunun öngördüğü çerçevede, mükellef ayrımı yapılmaksızın, tamamen objektif kriterlerle yapıldığı vurgusu oldukça açıktır.” denildi.

Açıklamanın devamında, “Ayrıca, bu ilgili gazeteler defalarca şirketlerin fişlendiği iddialarında bulunmuş, gerek Bakanlığımız tarafından yazılı, gerek Sn. Bakanımız tarafından sözlü olmak suretiyle bu iddialar net bir şekilde yalanlanmıştır. Bu gazetelerin soru önergelerine verilen cevapları bilinçli bir şekilde, bir maksat doğrultusunda, yalan yanlış iddialarla çarpıtarak, kamuoyunu özellikle yanlış yönlendirme gayreti içerisinde oldukları görülmektedir.” ifadelerine yer verildi. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com