Advert
Advert
Advert

Bakanlıktan "Fişlemeleri itiraf etti" haberine yalanlama

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in bir soru önergesine verdiği cevabı "Fişlemeleri itiraf etti" şeklinde haberleştiren bazı gazetelere Maliye Bakanlığı'ndan yalanlama geldi.

Bakanlıktan
Bakanlıktan

ANKARA - CHP Milletvekili Ensar Öğüt’ün sou önergesine Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in verdiği cevabı “Fişlemeleri itiraf etti” şeklinde haberleştiren bazı gazetelere Maliye Bakanlığı’ndan yalanlama geldi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Bugün Gazetesi ve Taraf Gazetesi "Fişlemeleri itiraf etti" başlığı ile Maliye Bakanımız Sn. Mehmet Şimşek'in, CHP Milletvekili Sn. Ensar Öğüt'ün soru önergesine verdiği cevabı, iki gündür çarpıtma gayreti içerisindedirler. Söz konusu önergeye verilen cevapta denetimlerin kanunun öngördüğü çerçevede, mükellef ayrımı yapılmaksızın, tamamen objektif kriterlerle yapıldığı vurgusu oldukça açıktır.” denildi.

Açıklamanın devamında, “Ayrıca, bu ilgili gazeteler defalarca şirketlerin fişlendiği iddialarında bulunmuş, gerek Bakanlığımız tarafından yazılı, gerek Sn. Bakanımız tarafından sözlü olmak suretiyle bu iddialar net bir şekilde yalanlanmıştır. Bu gazetelerin soru önergelerine verilen cevapları bilinçli bir şekilde, bir maksat doğrultusunda, yalan yanlış iddialarla çarpıtarak, kamuoyunu özellikle yanlış yönlendirme gayreti içerisinde oldukları görülmektedir.” ifadelerine yer verildi. (İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!