Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Bakan Yılmaz Müjdeyi Verdi: 20 Öğretmen göreve başlayacak

Bakan Yılmaz Müjdeyi Verdi: 20 Öğretmen göreve başlayacak

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, Şubatta atanan 30 bin öğretmenin göreve başlayacağını ve 20 bin öğretmenin de ekim ayı içerisinde mülakatları tamamlanması durumunda göreve başlayacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2016 Perşembe 09:02
Bakan Yılmaz Müjdeyi Verdi: 20 Öğretmen göreve başlayacakMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Şubatta atadığımız 30 bin öğretmenimizi göreve başlatacağız ve 20 bin öğretmenimizi de inşallah ekim ayı içerisinde mülakatları tamamlanırsa göreve başlatacağız” dedi.

Yaklaşık 30 bin öğretmenin MEB ile ilişkisinin kesildiğini söyleyen Yılmaz, “28 bin 163 öğretmenin bakanlığımızdan ilişiği kesildi. Başka ne oldu, yaklaşık 20 binin üzerinde de öğretmeni açığa aldık. Toplam 50 bine yakın. Geçen şubatta aldığımız 30 bin öğretmenimiz vardı, onlar da bu eğitim-öğretim yılında başlayacaklar.” ifadelerini kullandı.

40 bin norm fazlası öğretmeni kullanacaklarını ifade eden Yılmaz, “Bu arada 20 bin öğretmeni de tekrar milli eğitim camiasına, ailesine, kurumumuza kazandırmak için de mülakatlar, çalışmalar devam ediyor. 40 bin norm fazlası öğretmenimizi etkin kullanacağız, şubatta atadığımız 30 bin öğretmenimizi göreve başlatacağız ve 20 bin öğretmenimizi de inşallah ekim ayı içerisinde mülakatları tamamlanırsa göreve başlatacağız. İstiyoruz ki eğitimde en ufacık bir sıkıntı olmadan bu dönemi atlatalım.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Müdür Veysel Tipoğlu çağrıya sessiz kalmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com