Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Bakan Eker: Zulme sesiz kalırsanız yarın hepiniz etkilenirsiniz

Bakan Eker: Zulme sesiz kalırsanız yarın hepiniz etkilenirsiniz

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde Ak Parti Kurultayında yaptığı konuşmada, HDP/PKK'nin yaptığı eylemelere dikkat çekerek, yapılan zulme herkesin dur demesi gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 8 Kasım 2014 Cumartesi 19:03
Bakan Eker: Zulme sesiz kalırsanız yarın hepiniz etkilenirsiniz

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde AK Parti  Bismil İlçe Kurultayında bir konuşma yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, HDP/PKK’nin özellikle bölgede çıkardığı kaosa atıfta bulunarak, bugün geçmişte Türkiye'de yaşanmış ve millet tarafından hiçbir zaman benimsenmemiş ve kabul görmemiş tekçi anlayışın yeniden bu kez başka bir formatla yaşatıldığına ve hayata geçirilmeye şahit olduklarını belirtti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, daha önceden bu topraklarda CHP'nin zihniyeti gibi başkasına tahammül etmeyen, farklı inanç, etnik kültürlere tahammül göstermeyen anlayışla, tekçi, otoriter ve zalim sistemlerin kurulduğunu ifade etti.

Eker daha sonra konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bugün onları taklit edenler, maalesef tekrar tekçi bir anlayışı bu defa silahın gölgesinde halkı, esnafı tehdit ederek bu anlayışı yeniden hortlatmaya çalışıyorlar. Adının ne olduğunun hiçbir değeri yok. Dün zulmün adı başka bir şeydi bugün başka bir şey oldu. Dün siyaset başka bir etnik kimlik üzerinde yapılıyordu, bugün başka bir etnik kimlik üzerinden siyaset yapılıyor. Ama zulüm zulümdür"

Eker, 50 yıl önce Kürtlerin kimliklerinin reddedilmesinin büyük bir zulüm olarak nitelendirerek, “Bugün PKK'nin ve onun uzantılarının bu bölgede insanlara baskı kurması, zulmetmesinin aynı derecede olduğunu dile getirdi.

Eker, konuşmasının devamında, "Biz dünkü zulme de karşıydık, bugünkü zulme de karşıyız. Bunlar zulümden, gözyaşından, sefaletten besleniyorlar. Bunlar Kürtlerin refaha kavuşmasını istemiyorlar. Eğer öyle olmasaydı iş yerleri yağmalanmazdı, halka baskı yapılmazdı. Esnafa baskı yapıp, kepenklerini zorla kapattırıyorlar. Kepenk kapatmayanlara da işaretleyip, molotofla halkın iş yerlerini yağmalıyorlar. Hayatın kutsal değerlerini hiçe sayıyorlar" ifadelerine yer verdi.

Siyonist İsrail’in Mescidi Aksay’ı işgaline değinen Eker, “Biz iktidar olarak bu İsrail’in son zamanlarda yaptığı olaylardan dolayı bunu kabullenmeyerek tepkimizi verdik ve bu konuda Dünyada ki tüm Müslümanların tepki vermesi gerekmektedir.” İfadelerini kaydetti.  (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com