Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bakan Çelik, Beşir Derneğinin açılışını yaptı

Bakan Çelik, Beşir Derneğinin açılışını yaptı

Yarın Şanlıurfa'da yapılacak olan AK Parti Kongresi için Şanlıurfa'ya Gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Beşir Derneği Şanlıurfa Şubesi'nin açılış törenine katıldı.

Giriş Tarihi: 3 Ocak 2015 Cumartesi 23:04
Bakan Çelik, Beşir Derneğinin açılışını yaptı

Derneğin Açılışında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Suriye'de, Irak'ta ve dünyanın çeşitli yerlerinde yaşanan olayları gördüğümüzde, bu derneklerin ve bu sivil yapılanmaların ne kadar büyük bir ihtiyaç arz ettiğini görmek, hissetmek mümkün" dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa'ya gelen Çelik, Beşir Dereği'nin Bamyasuyu Mahallesi'ndeki şubesinin açılış töreninde, bu tür derneklerin hem ülke genelinde hemde dünyada önemli işlere imza attığını söyledi. Beşir Derneği yetkililerine yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür eden Çelik, şunları kaydetti: "Çevremizde yaşanan olayları hepiniz dikkatle izliyorsunuz. Bu çerçeveden Suriye'de, Irak'ta ve dünyanın çeşitli yerlerinde yaşanan olayları gördüğümüzde bu derneklerin ve bu sivil yapılanmaların ne kadar büyük bir ihtiyaç arz ettiğini görmek hissetmek mümkün. İşte bu ihtiyacı karşılamak adına yalnız devletin, kamu kuruluşların değil, bizzat sivil bir anlayışla zorda, darda ve sıkıntıda olan dünya insanlığına el uzatmak adına bu girişim her türlü taktirin üzerindedir. İnsanların hayırlısı, insanlara faydalı olandır, işte insanlara faydalı olmak için kurulan bu derneğimizin Şanlıurfa'da şubesinin açılıyor olmasından büyük mutluluk duyduğumuzu ifade ediyorum."

Dernek binasının hayırlı uğurlu olmasını dileyen Çelik, AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri Abdülkerim Gök ve Mehmet Akyürek ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç'le açılışı gerçekleştirdi.

Burada bir süre incelemelerde bulunan Çelik, Beşir Derneği Genel Başkanı Cevdet Şanlı'dan bilgi aldı. Programdan ayrıldığı sırada vatandaşlarla bir süre görüşen Çelik, Suriyeli bir kadının sorunlarını dinledi. Sığınmacıyla Arapça konuşan Çelik, kadının sorunlarının giderilmesi için yetkililere talimat verdi. Kaynak: Urfastar

YORUMLAR
  • yorum2015-01-04 10:18:40Kara

    Yoksul ve fakirlere yardımlarınızın önemli olduğunu düşünüyorum Allah yardım yapanlardan razı olsun

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da silahlı kavga:3 ölü, 4 yaralı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com