Advert
Advert
Advert

Arap işadamı Alamoudi’den, Başbakan Erdoğan’a övgü

Arap işadamı Mahmoud Saleh Alamoudi, Recep Tayyip Erdoğan’ın, Başbakan olmasından sonra Türkiye Cumhuriyeti’nin daha fazla itibar kazandığını ve Arap Dünyası’nın da Türklere karşı bakış açısında pozitif yönde gelişme olduğunu söyledi.

Arap işadamı Alamoudi’den, Başbakan Erdoğan’a övgü
Arap işadamı Alamoudi’den, Başbakan Erdoğan’a övgü

Suudi Arabistan’ın ünlü işadamlarından Alamoudi, yatırımlarını denetlemek ve yeni yatırımların araştırmasını yapmak üzere önceki gün İstanbul’a geldi. Atakent Mahallesi’ndeki Hacı Ömer Çetinsaya Camii’nde teravih namazını kıldıktan sonra yazarımız Müslüm Aktürk ile sular vadisini gezen ünlü Arap işadamı Mahmoud Saleh Alamoudi, Ramazan dolayısıyla sergilenen stantlardan alış veriş yaptı. Daha sonra semaverde demlenen çayını yudumlayan Alamoudi, geç saatlere kadar sular vadisinin keyfini çıkardı.

 

Müslüm Aktürk’ün, “Arap Dünyası’ndan Türkiye’nin nasıl göründüğü?” şeklindeki sorusuna karşılık, Arap İşadamı Alamoudi, “Başbakan Erdoğan, hem ülkemizde hem de bütün Arap Dünyası’nda oldukça seviliyor. Bu sevgi, saygı Türkiye’ye olan bakış açısını da etkiliyor. Eskiye göre Türkiye Cumhuriyeti’nin daha fazla itibar kazandığını söyleyebilirim” dedi.

 

İtibar arttıkça güven duygusunun da fazlalaştığını hatırlatan Mahmoud Saleh Alamoudi, şöyle devam etti: “Yatırımcılar için güven ortamı ve istikrar çok önemli. Bu iki etken bizim Türkiye’ye yönelmemize vesile oldu. Türkiye’de inşaat alanında bazı yatırımlar yaptık ancak daha fazlası için araştırmalarımız sürüyor. Sık sık Türkiye’ye geliyorum. İki hafta kadar önce buradaydım. Kısmet olursa, cazip gelen yatırımlar için Türkiye’yi tercih etmeye devam edeceğiz.”

 

Müslüm Aktürk / www.balikligol.com

 

Arap işadamı Mahmoud Saleh Alamoudi Recep Tayyip Erdoğan Müslüm Aktürk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!