Advert
Advert
Advert

Anonymous'a Cyber-Warrior'dan darbe

Anonymous'a Cyber-Warrior'dan darbe
Anonymous'a Cyber-Warrior'dan darbeCyber-Warrior: Bizim saldırılarımızı üstleniyorlar

İnternette filtre uygulamasını protesto etmek için Türkiye'de, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) sitesi başta olmak üzere birçok siteye saldırı düzenleyen 'Anonymous' adlı hacker grubuna saldırılar arttı.

Türkiye'den Anonymous'a en büyük darbeyi ise Cyber-Warrior TIM vurdu. 2001 yılından beri sanal alemde adından söz ettirmeyi başaran, kendi misyonu ve yasalar çerçevesinde faaliyetlerini sürdüren Cyber-Warrior TIM Anonymous'a en büyük darbeyi vurmayı başardı. Anonymous'a ait birçok siteye ve grubu destekleyen ülkelerin birçok sitesine erişimin kapanmasını sağlayan CW Askerleri, karşı grubun haber kanalı olan www.anonnews.org'a da erişimi kapattı.

Anonnews.org'da yapılan bir haberde ise, "AnonNews kapasiteyle ilgili sorunlar yaşamaktadır. AnonNews şuan itibariyle ani trafik yoğunluğundan kaynaklı ağır DDoS ataklarına maruz kalmıştır. AnonNews'e erişim şu an ataklar nedeniyle engellemiştir. Not: Bazılarınca aksi iddaa edilse de AnonNews hacklenmemiştir, bu aşağılık bir DDOS saldırısıdır" açıklamalarına yer verildi.

Yenilgiyi kabul etmediği görülen Anonymous yetkilileri, yaptıkları açıklamada, DDOS saldırısıyla siteleri hacklediklerini belirtirken, kendilerine yapılan saldırılarda haclenmediklerini belirttiler.

Saldırılar Cyber-Warrior'a ait
Anonymous'a yapılan saldırıları bir çok Türk hacker grubunun üstlendiğine dikkat çeken Cyber-Warrior yetkilileri ise, "Geçtiğimiz gün boyunca anonymous adlı grup tarafından ülkemize yapılan saldırılara karşılık verdik. Anonymous'a ait sitelere ve destek veren ülkelere darbe vurduk. Saldırılarımız sonucunda grubun haber sitesi anonnews.org anasayfasına sitelerinin erişime kapandığına dair bir yazı yazıldı. Ancak gün içerisinde basından bizim saldırılarımızın çeşitli gruplarca üstlenildiğini görmüş bulunmaktayız. Cyber Warrior olarak bizler ülkemize karşı hiçbir saldırıya kayıtsız kalmadığımız gibi anonymous grubuna da hak ettiği karşılığı vermiş bulunuyoruz. Kimsenin bizim faaliyetlerimizi kendisi yapmış gibi göstermesine de fırsat vermeyiz" denildi.

Haber: Mustafa AK / Balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı