Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Anlaşmanın detayları ortaya çıktı-Türkiye, Musul'a nasıl girecek?

Anlaşmanın detayları ortaya çıktı-Türkiye, Musul'a nasıl girecek?

Türkiye, Musul'a nasıl girecek? Türkiye'nin Musul Operasyonu'na katılımı konusunda yapılan anlaşmanın ardından, nasıl gireceği de ortaya çıktı...

Giriş Tarihi: 19 Ekim 2016 Çarşamba 09:02
Anlaşmanın detayları ortaya çıktı-Türkiye, Musul'a nasıl girecek?

 

Türkiye'nin Musul Operasyonu'na katılımı konusunda yapılan anlaşmanın ardından, nasıl gireceği de ortaya çıktı...

Başbakan Yıldırım, Türkiye ile ABD Genelkurmay başkanlarının Washington'da yaptığı görüşmelerde, Türkiye'nin Musul operasyonuna hava unsurlarıyla katılması konusunda anlaşma sağlandığını söyledi.

Hürriyet'ten Deniz Zeyrek'in haberine göre, Türkiye ile ABD'nin mutabakata vardığı anlaşmanın detaylarına ulaşıldı.

Habere göre Türkiye, Musul operasyonundaki koalisyon görevlerine savaş uçakları tahsis edecek. Kuveyt'teki harekat komutanlığı operasyon emirlerine Türk jetlerini de dahil edecek. Türk jetleri, sivil zayiat riski olan operasyonlarda ise yer almayacak. Savaşan şahinlerin günde en az 2, en çok 10 uçuş yapması öngörülüyor.

İNCİRLİK VE DİYARBAKIR VAR, İHA'LAR YOK

Anlaşma çerçevesinde Musul operasyonu için İncirlik'teki koalisyon uçakları da kullanılacak. Diyarbakır'daki hava üssü ise Musul'a yönelik hava operasyonunun muhabere, arama ve kurtarma merkezi olacak.

Operasyonda kritik rol oynayan insansız hava araçları (İHA) konusunda ise Türkiye'nin bir katkısı olmayacak. Başbakan Binali Yıldırım, dünkü grup toplantısında Türkiye'nin Musul operasyonuna hava unsurlarıyla katıldığını açıklamıştı. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık da, Türkiye'nin operasyona dahil olacağını belirterek, "Musul operasyonuna hava unsurlarımızın katılması yönünde koalisyon güçleriyle mutabakata vardık" demişti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com