Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Akdoğan'dan Bugün'e 'Terbiyesiz' mesajı

Akdoğan'dan Bugün'e 'Terbiyesiz' mesajı

Başbakan Erdoğan'ın siyasi başdanışmanı Yalçın Akdoğan, Başbakan Erdoğan ile Bakan Fatma Şahin'i 'el ele tutuşuyor' gibi gösteren Bugün gazetesini ahlaksızlıkla suçladı.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2013 Çarşamba 12:11
Akdoğan'dan Bugün'e 'Terbiyesiz' mesajı
Başbakan Erdoğan'ın siyasi başdanışmanı Yalçın Akdoğan, Başbakan Erdoğan ile Bakan Fatma Şahin'i 'el ele tutuşuyor' gibi gösteren Bugün gazetesini ahlaksızlıkla suçladı.

 

Erdoğan'ın en yakınındaki isimlerden biri olan Akdoğan, medyaya yansıyan amansız savaşı ele aldığı yazısında, herkesi ahlaklı ve terbiyeli olmaya çağırdı.


O KADAR GÖZÜ DÖNMÜŞ GAZETECİLİK YAPILIYOR Kİ

Yeni Şafak gazetesinde Yasin Doğan imzasıyla yazdığı "Kavganın da bir ahlakı vardır" başlıklı köşesinde Akdoğan, medyanın tavrını eleştirdi ve Said Nursi'nin sözünü hatırlattı:

"Son günlerde gazeteciliğin asli mecraından saparak farklı mücadelelerin parçası haline getirildiğini, tetikçiliğin, belden aşağıya vurmanın, kara propagandanın aleti olduğunu görüyoruz. İnsaf, izan, hakkaniyet, objektiflik hak getire... O kadar gözü dönmüş, o kadar şehvete kapılmış, o kadar kin ve nefretle kendisinden geçmiş bir gazetecilik yapılıyor ki, bırakın hakikatin uçup gitmesini, büyük bir zulüm ve haksızlık ortaya çıkıyor.

Çarpıtma, saptırma, cerbeze, iftira habercilikmiş gibi lanse ediliyor.

Bediüzzaman hazretlerinin şöyle güzel bir sözü vardır: 'Ey gazeteciler! Edipler edepli olmalı, hem de edeb-i İslâmiye ile müteeddip olmalı. Ve onların sözleri, kalb-i umumî-i müşterek-i milletten bîtarafane çıkmalı. Ve matbuat nizamnamesini, vicdanınızdaki hiss-i diyanet ve niyet-i hâlisa tanzim etmeli.'

BELDEN AŞAĞIYA VURMAKTIR

2004'teki MGK kararlarının basında yer almasından sonra kendisine ve hükümete karşı karalama kampanyası başlatıldığını yazan Akdoğan, merkez medyanın da bu kirli savaşa katıldığını yazdı. Sözü cemaate yakın medyaya getiren Akdoğan, Bugün gazetesinin 30 Kasım'da verdiği haberi örnek gösterdi.

(...)BUGÜN gazetesinin dershane konusundaki tavrı ve mücadelesi biliniyor. Aynı ahlaki sapma orada da kendisini gösteriyor. Gazete, 30 Kasım'daki birinci sayfasında Başbakan Erdoğan'la Fatma Şahin'in elele tutuşuyorlarmış gibi bir resmini bastı. Aynı fotoğraf bütün gazetelerde vardı ve Başbakan bir grubun elini hava kaldırıyordu. Bugün gazetesi ise resimdeki diğer kişileri kesip Başbakan elele tutuşuyor gibi bir görüntü oluşturuyordu. Bunun adı açıkça belden aşağıya vurmaktır, seviyesizliktir, tefessüh etmektir. Hiçbir çekişme böyle bir saygısızlığa cevaz veremez."

ORJİNAL HALİ


BUGÜN GAZETESİNİN KULLANDIĞI FOTOĞRAF

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com