Advert
Advert
Advert

Akçakale'ye 300 çöp konteyneri alındı

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde yerleşime açılan yeni alanların temizlik ihtiyaçlarını karşılamak, atıkların çevreye yayılmasını önlemek amacıyla 300 adet çöp konteyneri yerleştirilecek.

Akçakale'ye 300 çöp konteyneri alındı
Akçakale'ye 300 çöp konteyneri alındı

Çevre kirliliğinin önüne geçmek ve vatandaşların çöp atma ihtiyacını karşılamak için harekete geçen Akçakale Belediyesi, yeni aldığı çöp konteynerlerini belirlenen yeni yerlere yerleştirecek.

Demir ve çeliğin paslanmaya karşı korunmasında kesin çözüm olan sıcakları kaldırma galvanizden meydana gelen konteynerlerin, her türlü mevsim ve hava şartlarına karşı dayanıklı bir özelliğe sahip olduğu belirtildi.

Atıkların kokmasını engelleyecek ve çevreyi kötü kokulardan arındıracak, konteynerlerle ile çevre kirliliğinin önüne geçilecek. Yeni çöp konteynerlerin yeni yerleşim alanlarında ikamet eden vatandaşlara sağlıklı ve temiz bir çevre imkânı sunacağı belirtiliyor.

Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, "İlçenin temiz bir görünüme sahip olması için elimizden gelen bütün olanakları seferber ediyoruz. 30 Mart yerel seçiminde Akçakale'deki bazı mahalleler yeni muhtarlıklara ayrıldı. Bu mahallelerimizde ikamet eden vatandaşlarımıza daha kaliteli bir yaşam sunmak adına bu mahallelerimize yeni konteynır dağıtacağız. Amacımız ilçede temiz bir çevre, temiz bir gelecek için belediye olarak  çalışmalarımıza devam edeceğiz." dedi.  (Hüseyin Sarıkuş - İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler