Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa AİHM, 12 Eylül sonrası sınıf öğretmenine sakıncalı diyerek görevine son veren MEBe ceza yağdırdı!

AİHM, 12 Eylül sonrası sınıf öğretmenine sakıncalı diyerek görevine son veren MEBe ceza yağdırdı!

Giriş Tarihi: 25 Mayıs 2011 Çarşamba 13:19
AİHM, 12 Eylül sonrası sınıf öğretmenine sakıncalı diyerek görevine son veren MEBe ceza yağdırdı!

AİHMnin Türkiyeyi yirmi bin euro tazminat ödemeye mahkum ettiği olayın ardından Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) konunun incelenmesi için Bartına müfettiş gönderdi.

12 Eylülün ardından Sakıncalı bulunarak görevine son verilen ve 1989 yılında mesleğe dönen Osman Erden için AİHM, 7 yıllık sürece ilişkin özlük haklarını geri almada sorun yaşayan öğretmene 20 bin euro ödenmesini kararlaştırdı.

Kararın ardından, konunun araştırılması için MEB, Bartına iki müfettiş gönderdi. Müfettişler, Osman Erdenin dosyasını incelemeye aldı. O dönemde görev yapan Milli Eğitim ve Şube Müdürlerinin de paraflarının olduğu belgeler incelemeye alındı. Müfettişler, incelemelerinin ardından gerekli bilgileri MEBna ulaştıracak.

Halen Bartında, İnönü İlköğretim Okulunda sınıf öğretmenliği yapan ve AİHMe başvuran Osman Erden hakkında AİHM, AİHM, 13 yıldan fazla süredir 6 Kasım 1991 tarihli bağlayıcı kararın uygulanmasını sağlamayarak Türk makamlarının Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinin 6/1 maddesinin hükümlerini tüm faydalı etkinliklerden mahrum bırakmış olduğu kanısıdır şeklinde karar verdi.

İnönü İlköğretim Okulunda öğretmenlik yapan Osman Erden, Sizinle yapacağım görüşme beni sıkıntıyı sokar. Gidip avukatımla görüşürseniz memnun olurum diyerek yaşanan gelişmelerle ilgili bir açıklama yapmadı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com