Advert
Advert
Advert

Adıyamanlı öğrenciler ODTÜ'deki saldırıyı kınadı

Adıyaman Üniversitesinde okuyan öğrenciler, yaptıkları basın açıklamasıyla başta ODTÜ olmak üzere son dönemde farklı üniversitelerde İslami kimlikli öğrencilere yapılan saldırıları kınadı.

Adıyamanlı öğrenciler ODTÜ'deki saldırıyı kınadı
Adıyamanlı öğrenciler ODTÜ'deki saldırıyı kınadı

Adıyaman Üniversitesi öğrencileri, başta ODTÜ olmak üzere son dönemde farklı üniversitelerde İslami kimlikli öğrencilere yapılan saldırıları kınamak için basın açıklaması yaptı.

Açıklama yapmak için bir araya gelen öğrenciler ilk olarak polis engeliyle karşılaştı. Polisin tüm engellemelerine rağmen toplanan öğrenciler, polisin provoke edici tavırları altında basın açıklamasını yaptı.

Öğrencilerin adına basın açıklamasını okuyan Ömer Ayhan, sadece ODTÜ’de değil geçen yıl Dicle Üniversitesi’nde Kutlu Doğum Programı nedeniyle açılan standa yapılan saldırı, yakın zamanda İTÜ’de cami talebi için bir araya gelen öğrencilere yapılan saldırı, yine Nepal’deki Müslüman kardeşlerimizin acılarına dikkat çekmek amacıyla Eskişehir’de Genç İHH tarafından açılan resim sergisine yönelik yapılan saldırıların hep aynı kafanın, aynı bakış açısının ve tahammülsüzlüğün ürünü olduğunu belirtti.

Ayhan, “Bizler Müslüman gençler olarak ODTÜ’deki kardeşlerimizin yanlarında olduğumuzu ilan ediyor ve secdelerimize pis ellerini uzatan bu gruplardan tez zamanda hesap sorulmasını istiyoruz.” dedi.

Gördükleri her sakallı, her peçeli ve başörtülüye saldıran bu marjinal grupların ve terör odaklarının hedefinin İslam olduğunu vurgulayan Ayhan, “İslam’ı terör kaynağı göstererek ve DAİŞ propagandası kalkan yapılarak İslam düşmanlığı meşrulaştırılmaya çalışılmaktadır. Son günlerde artan bu saldırılar bu düşüncenin üniversitedeki yansımasından başka bir şey değildir.” denildi.

Ayhan son olarak, Namaz kılan gençlere saldıranlara seslenerek “İnançsız olabilirsiniz, anlarız. Duyarsız olabilirsiniz, anlarız. Başka dünyalara ait olabilirsiniz onu da anlarız. Hatırlatmak isteriz ki, bu memlekette ezana ve namaza el uzatanlara ‘gavur’ denir. Yani Bu memlekette ve bu memleketin çocuklarına ‘gavur’luk yapamazsınız.” denildi.  (Yakup Söğüt - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!