Advert
Advert
Advert

Abdullah GÜL 21 Mayısta Urfa'da

Abdullah GÜL 21 Mayısta Urfa'da
Abdullah GÜL 21 Mayısta Urfa'da

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, 21 Mayıs'ta Yapılacak 4. Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları'na Katılmak Üzere Şanlıurfa'ya Geleceği Öğrenildi.

Misafirperverlik, paylaşım, gönül genişliği, yardımseverlik, cömertlik, bereket gibi insani hasletlerin ışığında, Hazreti İbrahim'in binlerce yıl öncesinden günümüze açtığı yoldan giderek, onun ayak izlerini takip etmek amacıyla düzenlenen Halil İbrahim Buluşmaları, her geçen gün canlılık kazanıyor. Bu yıl 4.'sü düzenlenecek buluşmaları Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yakından takip edecek.

Edinilen bilgiye göre, bu yıl 4.'sü yapılacak olan Uluslararası Halil İbrahim buluşmalarının ilk gününe katılacak Cumhurbaşkanı Gül, geceyi Şanlıurfa'da geçirecek.

Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan açıklamada, üç gün sürecek buluşmalara 5 kıtadan 30 ayrı ülkeden katılım bekleniyor. Büyük kültürel değeri ve bereketli toprakların miras bırakıldığının altı çizilen açıklamada, miras kalan değerleri korumanın her vatandaşın sorumluluğu olduğu vurgulandı. Açıklamada, şöyle denildi:

"Şanlıurfa, 'Bereketli Hilal' olarak adlandırılan toprakların en güzide yerinde yerini almaktadır. Bu bereketin hâsılası olarak atalarımız bizlere her biri başlı başına bir hazine olacak yüzlerce eser bırakmışlardır. Bu hazineleri koruyup kollamak, gelecek nesillere aktarmak ve tüm dünyaya sunmak Şanlıurfa'da yaşayan, görev yapan herkesin görevidir."

Valilik, 21-23 Mayıs arası yapılacak etkinliklere herkesin pozitif katkı sunmasını istedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!