Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi 60 bin kadına maaş bağlandı

60 bin kadına maaş bağlandı

Eşini kaybeden kadınlara verilen 250 liralık maaştan, babasının evinde yaşayanlar da yararlanacak.

Giriş Tarihi: 16 Nisan 2012 Pazartesi 07:53
60 bin kadına maaş bağlandı
Sosyal güvencesi olmayan dul kadınlara verilen 250 liralık maaşa talep patlaması oldu. 1 ayda yapılan 180 bin başvurunun 60 bini kabul edilirken, bu paradan babasının evinde yaşayan dul kadınların da yararlanmasına karar verildi. 550 lira emekli maaşı alan babasının yanında ikamet etmek zorunda kalan dul kadınlar, 250 liralık aylıktan mahrum bırakılmıştı. Kocasını kaybeden bu kadınların gelir girişi olmayan bir eve çıktıkları takdirde maaş alabilecekleri belirtiliyordu. Ancak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'e verdiği talimatla babasının yanında kalan kadınların da yüzü güldü. Buna göre; 701 liralık asgari ücretin altında gelir giren evde kalan dul kadınlara da maaş bağlanabilecek.

SAĞLIK GÜVENCESİ

Dul kadınlar babasının üzerinden tedavi ve ilaç yardımlarından ücretsiz yararlanacak. Dul kadınlara ödenecek 250 liralık maaş için 360 milyon lira kaynak ayrılırken, bu kaynağın önemli bölümü kesilen trafik cezalarından karşılanacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com