Reklamı Geç
Advert
Advert

2012’de Kaçak yapılaşmaya izin yok

Kaçak yapılaşma ile ilgili Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Valilik Toplantı Salonunda Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, ilgili İlçe belediye başkanları ve kurum amirleriyle toplantı gerçekleştirdi.

2012’de Kaçak yapılaşmaya izin yok
2012’de Kaçak yapılaşmaya izin yokKaçak yapılaşma ve imar izinleri konularının görüşüldüğü toplantıda ilçe kaymakamlarından yerleşkeler ve imar izni verilen alanlar hakkında bilgi alan Vali Güvenç, İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan il, ilçe ve köylere yönelik oluşturulan imar alanlarını inceledi.

Akçakale Kaymakamı Şefik Aygöl, Harran Kaymakamı Serkan Keçeli, Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, Vali Yardımcıları Ramazan Seçilmiş ve Soner Zeybek, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu,  ilgili daire amirlerinin katıldığı toplantıda Vali Celalettin Güvenç, bundan sonra yerleşim alanları dışında ruhsat verilmeyeceğini söyledi.

Vali Güvenç, bazı ilçe ve köylerde imar izinleriyle ilgili sorunlarında yaşamakta olduğunu belirterek, uygulanacak olan yıkım ve düzenleme çalışmalarının tüm kenti kapsayacak şekilde olacağını ifade etti. Bu güne kadar ortaya çıkan kaçak yapılaşma istatistikleri hakkında bilgi veren ilgili kurum amirleri, geçmiş yıllara oranla kaçak yapılaşmada ciddi şekilde düşüş yaşandığını Vali Güvenç’e anlattı.

Kaçak yapılaşma konusunda inşaatlarını sürdürmeye çalışanlara kesinlikle izin verilmeyeceğini dile getiren Vali Güvenç, “Elimizdeki sorunlu yerlere de hukukçular, defterdarımız ve kaymakamlarımızla görüşülerek makul çözümler üreteceğiz. İlçe ilçe, köy köy gezip sorunlu bölgeleri tespit edelim. Vatandaşların haklarını da göz ardı etmeyelim. Bu kadar nüfusu ilgilendiriyor yasa değişikliği gerekiyorsa onun alt yapısını oluşturup verelim Sayın Bakanımız Faruk Çelik’e. Bu konuyla ilgili gerekli çalışmalar yapılır” dedi.

Kaçak yapılaşmaya yönelik alınacak tedbirlerin Harran ve Akçakale ile sınırlı kalmayacağını söyleyen Vali Güvenç, “İl genelinde kaçak yapılaşmaya izin vermeyeceğiz. Bu sadece Harran ile Akçakale ile kalmayacak tüm kentte her yere uygulayacağız. Kontrollü bir şekilde bunu uygulayalım. Yeni dönemde bu işin takipçisi olacağız” dedi.
www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SABIR ETKİNLİKLERİ 3 DİLDE DUA İLE BAŞLADI
SABIR ETKİNLİKLERİ 3 DİLDE DUA İLE BAŞLADI
Vatandaşların şikayetleri Haliliye Belediyesini Harekete Geçirdi
Vatandaşların şikayetleri Haliliye Belediyesini Harekete Geçirdi