Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Spor Ve Terör


14 Mayıs 2012 Pazartesi 09:00
Atalarımızın çok özel ve çok güzel deyimleri vardır. Bunlardan bir tanesi de: “Kurdun adı çıkmış, hal bu ki tilki halkın evini yakmış.
”Diyeceğim odur ki, bazıların adı teröriste çıkmış ama adı çıkmayan spor ve şehir magandaları ise halkın huzur ve güvenini alt üst etmiş. Dün gece, Direkli mah.de çoluk çocuk ve evladı ayal ile birlikte misafirlikteydim. Saat tam 22.30 da bulunduğum evden ayrıldım. OSM civarında bulanan evime doğru ipek yoluna girdim.
Tam A. Erseven mevkiine geldiğim de İpek yolu sağlı ve sollu olmak üzere araba ve vasıtalarla doluydu. Arabalardan çıkan korna sesleri, Arabaların camlarından dışarı çıkmış gençlerin bağırıp çağırmaları, bazı binalardan gelen silah sesleri her taraftan yankılanıyordu.
Yoldaki trafik hayatı, adeta insanı felç ediyor, tam bir keşmekeşlik ve curcuna yaşanıyordu.3 yaşındaki torunum ve 7 yaşında oğlum O çirkin ve çirkef manzara karşısında korkuya kapılmış ağlıyorlardı. Baba, dede! Ne zaman evimize yetişeceğiz diye bağırıyorlardı.
İpek yoldaki Halk bankası şubesinin hizasından eski İmam-hatip lisesinin hizasına kadarki 400 metrelik yolu ancak 36 dakikada kat edebildik. O Trafik keşmekeşliğinde nefeslerimiz tutulmuş, ses ve soluğumuz kesilmişti. O dehşetli manzara karşısında adeta şoke olmuştuk.
Acem lokantasının hizasına geldiğimizde rahat bir nefes almış kelime-i şahadet getirdik.
Peki bütün bir şehri rahatsız esen bu şehir eşkıyaları, bu şehir magandaları, izinsiz yürüyüş ve gösteri yaparlarken hangi hak ve mantık ile suçsuz ve günahsız Urfa halkını rahatsız ediyorlar. Bu da bir tür TERÖR değil midir? Ben şahsım ve Ailem adına dün gece yaşadığım O dehşetli rahatsızlığımdan dolayı hakkımı hiç kimseye helal etmiyorum. Bu olumsuz ve uygunsuz hal ve hareketlere, davranışlara karşı; İlin güvenliğinden sorumlu vali ve emniyet müdürü niçin sesiz kalırlar?
Toplumun huzurunu bozan, güvenini sarsan, halkı kin ve nefrete sevk eden bu şehir magandalarına belli bir yasak ve uygulama getirilemez mi?  
  Gece yarısına kadar şehrin en kenar semtinden en işlek cadde ve sokağına kadar her tarafı adeta işgal eden bu kendini bilmez gençlere dur demek hak ve hukuk açısından bir gereklilik değil midir? Bence bu bir çeşit sokak baskısı ve şiddetidir ve dolaysıyla terördür.
  Yapılanlar Hoş görü ile açıklanamaz ve mazur görülemez. Eğer birileri mutlaka bunu toplu halde kutlamak istiyorlarsa belirli boş alanlar onlara tahsis edilerek devlet onlara yardımcı olabilir. Buna kimsenin itirazı olamaz. Yani hiç kimse kimsenin hak ve hukukuna müdahale ve tecavüz etmeden, şiddet ve baskıdan, kin ve nefretten uzak bir şekilde kutlamalarını yapsınlar.
Ben bir Müslüman insan olarak dün gece ihlal edilen ailemin haklarını hiç kimseye helal etmiyorum. Yarın mahşer gününde Allah’ın huzurunda sıratta onlarla hesaplaşırım. Ve genç ihtiyar, kadın erkek demeden insanların huzurunu bozan bu kaba saba hareket sahiplerinin hepsini KINADIĞIMI ifade etmek isterim.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com