Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim TERZİLER EVİ PROJE DALINDA BÜYÜK ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

TERZİLER EVİ PROJE DALINDA BÜYÜK ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

Giriş Tarihi: 14 Nisan 2011 Perşembe 22:53
TERZİLER EVİ PROJE DALINDA BÜYÜK ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

Siverek ilçe belediyesinin ilçe genelinde yapmış olduğu tarihi eserleri koruma altına alıp restorasyonunu yapma çalışmaları Tarihi Kentler Birliği tarafından ödüllendirildi.

Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma, Proje çalışmaları 01–03 Nisan 2011 tarihleri arasında Malatya ‘da Gerçekleştirilen toplantıda Tarihi Kentler Birliğinin Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma, Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışmasında Siverek belediyesi tarihi ve kültürel mirası koruma proje ödülü kazandı. Tarihi Kentler Birliğinin Malatya’da bir Otel’de gerçekleştirilen seminerinde, Tarihi Kentler Birliğinin 2010 Yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma, Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması sonuçları da açıklandı.

Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu üyesi Hasan Özge tarafından açıklanan sonuçlara göre, aralarında Siverek Belediyesi'nin de bulunduğu Gölcük, Kuşadası, Gümüşhane, İncesu, Kemaliye, Kocaeli, Konak, Kütahya, Manisa, Muğla, Ordu, Sivrihisar ve Yalova belediyeleri Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma, Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması'nda teşekkür belgesi aldı. Proje dalında; Siverek belediyesi, Rize, Silifke, Bornova, Antalya Büyükşehir Belediyesi ödüle layık görülürken, Uygulama dalında Küre, Taşucu, Milas, İzmir, Bayındır Belediyesi başarılı bulundu. 10. Yıl Derviş Parlak Özel Ödülü'nü Yalvaç Belediyesi alırken, süreklilik dalında ödüle Odunpazarı, Niksar, Bursa Büyükşehir, Birgi, Altındağ belediyeleri layık görüldü. Metin Sözen Büyük Ödülü'nü ise Battalgazi Belediyesinin hak ettiği aktarıldı. Ödüllerin 13–15 Mayıs 2011 tarihinde Samsun'da yapılacak toplantıda dağıtılacağı açıklandı.

 

Siverek’te tarih mirasa sahip çıkıp gelecek kuşaklara aktarmak adına ilçe genelinde restorasyon çalışmalarının devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Ali Murat Bucak, Siverek’e tarihi kimliğinin yeniden kazandırılması amacıyla yürüttükleri çalışmaların devam edeceğini belirterek, bu çalışmaların Tarihi Kentler Birliğinin Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma, Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması'nda belediyemize ait terziler konağı restorasyon projesinin ödülle karşılık bulmasından son derece mutlu oldum, bu proje çalışmalarında görev alan ve emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim’’dedi.

Bu arada Siverek belediyesinin ilçede tarihi eserlere sahip çıkıp restorasyon çalışmalarıyla ilgili bilimsel ve geniş bir yazı Tarihi Kentler birliğine ait ‘’geçmişten geleceğe yerel kimlik’’ isimli dergide yer aldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran Üniversitesi Aşçıları Yeni Bir Ödül Aldılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com