Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem İstiklal Madalyası 11 Nisan'da verilecek. Bakın madalyayı kim verecek?

İstiklal Madalyası 11 Nisan'da verilecek. Bakın madalyayı kim verecek?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Urfa'nın Kurtuluş Savaşında verdiği üstün mücadele nedeniyle bu yıl düzenlenecek olan 11 Nisan Kurtuluş kutlamalarında Şanlıurfa’ya 'İstiklal Madalyası' verileceğinin müjdesini verdi. Çiftçi yaptığı açıklamada: "İnşallah Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, 11 Nisanda İstiklal Madalyasını takdim edecek." dedi.

Giriş Tarihi: 25 Mart 2016 Cuma 16:19
İstiklal Madalyası 11 Nisan'da verilecek. Bakın madalyayı kim verecek?

 

11 Nisan 1920'de vermiş olduğu Şanlı Mücadelenin 96. Yıl dönümü münasebetiyle Şanlıurfa'ya verilecek olan İstiklal Madalyası'nın Büyükşehir Belediyesine takdim edileceğini belirten Başkan Çiftçi, 11 Nisan Kurtuluş Gününde Ecdadın hakkettiği İstiklal Madalyasını almanın gururunu yaşayacaklarını söyledi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İslam Tarihinde ve Medeniyetinde Şanlıurfa Sempozyumu sonrasında gazetecilere açıklamada bulunan Başkan Nihat Çiftçi, Hükümetimiz tarafından bu ödüle layık gördürdüklerinden dolayı yaşadığı mutluluğu ifade etti.

Başkan Nihat Çiftçi, “Allah izin verirse 11 Nisan da Şanlıurfa’mızın kurtuluşunun 96. yılını kutlayacağız. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Faruk Çelik, ve Şanlıurfa Milletvekillerimiz, Şanlıurfa’ya İstiklal Madalyası verilmesi hususunda noktasında TBMM’ye teklifte bulundular. TBMM'de verilen bu teklif, alınacak karar doğrultusunda yasallaşacak. İnşallah Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, 11 Nisanda İstiklal Madalyasını takdim edecek. Şanlıurfa adına bu madalyayı alarak, ecdadımızın şanlı mücadelesinin bir kez daha gururunu yaşamış olacağız” şeklinde konuştu.

Öte yandan ‘İslam Tarihi ve Medeniyetler Sempozyumu’ hakkında düşüncelerini paylaşan Başkan Nihat Çiftçi, Şanlıurfa'da uluslararası düzeyde bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Başkan Nihat Çiftçi, “Bu sempozyumda Bilimsel Çalıştay anlamında beyin fırtınası gerçekleşecek, Pazar günü sonuç bildirgelerini kamuoyuyla paylaşacağız. Gelecek nesillere kalıcı eserler bırakmamız lazım. Tarih ve medeniyet anlamında Şanlıurfa’yı masaya yatırdık. Şimdi sıra Şanlıurfa’da yaşamış olan Peygamberlerimizin hayatı, Şanlıurfa’daki izleri ve bunu bilimsel açıdan ortaya çıkarmaktır. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak bu tür etkinliklere ev sahibi yapmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com